ЂОКОВИЋ КАНДИДАТ ЗА СПОРТИСТУ ГОДИНЕ: Ову награду српски тенисер није освојио од 2011. године

06. 12. 2021. у 19:21

НАЈБОЉИ тенисер света Новак Ђоковић номинован је за Би-Би-Сијеву спортску личност године, награду коју британски јавни сервис додељује најбољем спортисти ван Уједињеног Краљевства.

Осим нашег аса номиновани су боксер Саул Алварез, атлетичарка Илејн Томпсон Ера, возач Формуле 1 Макс Ферштапен, квотербек НФЛ шампиона Баканирса Том Брејди и џокејка Рејчел Блекмор.

Ноле је ове сезоне освојио три грен слема и играо финале четвртог. Стигао је до полуфинала завршног турнира и четвртог места на Олимпијским играма. Освојио је и Мастерс у Паризу, а играо финале Рима.

Ђоковић је ову престижну награду освојио 2011. године, а рекордер је са четири тријумфа Роџер Федерер. Тенисери су иначе најчешћи освајачи овог признања пошто су 17 пута били лауреати. Прошле године освајач је био ММА борац Хабиб Нурмагомедов.

Мексички боксер Саул "Канело" Алварез ушао је ове године у историју као први апсолутни шампион света у супер средњој категорији. Уједно је и први Мексиканац, а тек шести у историји коме је то успело у било којој категорији.

Иркиња Рејчел Блекмор је прва жена која је победила на тркама са препонама у Челтенему и Ејнтрију, ниједна жена пре ње није била у прве четири на потоњој.

Том Брејди је предводио Баканирсе до титуле у НФЛ као најстарији учесник Супербоула. Била је то друга титула за франжизу са Флориде и рекордна седма за Брејдија.

Илејн Томпсон Ера недавно је проглашена за атлетичарку године, више него заслужено, пошто се на ОИ у токију окитила са три злата, успут изједначивши друго најбрже време на 100м, чиме је опасно припретила да сруши "необориви" рекорд Флоренас Грифит Џојнер.

Макс Ферштапен је, водећи у генералном пласману возача Формуле 1, трку пре краја најузбудљивије сезоне последњих година.

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44