ИСТОРИЈА ТЕНИСА ИСПИСАНА НА РОЛАН ГАРОСУ: Крејчикова урадила нешто што се чекало више од 20 година

Часлав Вуковић

13. 06. 2021. у 15:16

БАРБОРА Крејчикова ће до краја живота памтити Ролан Гарос 2021. године. Чехиња је освојила прву титулу у синглу, а данас је победила и у дублу.

ИСТОРИЈА ТЕНИСА ИСПИСАНА НА РОЛАН ГАРОСУ: Крејчикова урадила нешто што се чекало више од 20 година

FOTO: AP/Tanjug

Она је заједно са сународницом Катарином Синајаковом победила Батени Матекс-Сендс и Игу Швјонтек са 6:4, 6:2.

Крејчикова је тако исписала историју тениса. Постала је прва тенисрка после више од 20 година која је освојила гренд слем трофеј и у синглу и дублу. Последња је то урадила Мери Пирс 2000. године.

Ова 24-годишњакиња из Брна је направила невероватан историјски подвиг, а она и њена колегиница маестрално су отвориле финале у дублу па је тако било јасно да ће Чехиња имати турнир за памћење.

У првом сету успеле су шампионке да дођу до два брејка, док су у другом укупно три пута одузеле сервис противницама.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!

ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!

Најновије вести везане за рат који је отпочео на Блиском истоку, а напад на Иран био је окидач за то, тичу се Светског првенства у фудбалу чији су домаћин и Сједињене Америчке Државе.

28. 02. 2026. у 22:46 >> 23:00

Коментари (0)

ПРОДАТЕ СВЕ КАРТЕ ОД 80 И 100 ХИ-ЉА-ДА ДИНАРА! Црвена звезда зове на мало финале!