ОЛИМПИЈСКИ ШАМПИОН БОЉИ ОД ЕВРОПСКОГ: Србија пета у Евро зони Светске лиге

10. 01. 2021. у 17:55

СРБИЈА је освојила пето место на европском турниру Светске лиге, после победе над домаћином турнира европским прваком Мађарском 9:7 (1:2, 2:2, 2:1, 2:4).

Србија је боље почела, повела 2:0 преко Пијетловића и Рашовића. Мађари нису искористили петерац али су у финишу искористили грешку нашег тима, играча више и смањили резултат. У других осам минута ривал је преокренуо резултат мада је Митровић одбранио још један петерац. У последњих 100 секунди стигла су два поготка Србије, запаженог Драшовића и мајсторије Пијетловића у последњем секунду када је из даљине савладао Нађија.

После трећег дела је било нерешено, гол за Србију је опет постигао Драшовић. Највише голова је било у завршних осам минута. Два пута су Мађари имали предност 6:5 и 7:6 али је први минус анулирао Дедовић а онда су се прецизним шутевима пробудили два пута Филиповић и Прлаиновић за победу 9:7.

У борби за седмо место Хрватска је декласирала Француску 17:5.

Финалисти турнира Црна Гора и Грчка обезбедил ису пласман на завршном турниру Светске лиге, док ће трећег путника одредити меч за треће место у коме се састају. Италија и Шпанија.