ПЕРЕЗ КОНАЧНО СЛАВИО: Чудна трка у Бахреину за ВН Сакира

06. 12. 2020. у 20:30

СЕРХИО Перез из тима Рејсинг Поинта освојио Велику награду Сакир у Бахреину.

EPA-EFE/Hamad I Mohamed

Била је ово прва победа у 11 година дугој Ф1 каријери мексичког возача. Други је кроз циљ прошао Естебан Окон, а трећи на подијум завршио Ленс Строл.

Џорџ Расел који је заменио светског првака Луиса Хамилтона био је у вођству док није дошло до грешке у боксу кад су му механичари поставили погрешан сет пнеуматика.

после принудног повратка у бокс пао је на пето место. Успео је да се врати на друго место и таман кад је кренуои у напад на Переза десио му се нови пех - експлодирала му је гума. На крају је завршио на деветом месту.