НИШТА НОВО У ФОРМУЛИ 1: Хамилтон најбржи на првом тренингу у Бахреину

27. 11. 2020. у 16:04

ВОЗАЧ Мерцедеса Луис Хамилтон био је најбржи на данашњем првом тренингу уочи трке Формуле 1 за Велику награду Бахреина.

Седмоструки светски првак је остварио резултат од 1:29,033 минута и био је 0,449 секунди бржи од тимског колеге Валтерија Ботаса.

Возач Рејсинг Поинта Серхио Перес заузео је треће место са 0,967 секунди заостатка за Британцем.

Члан Мекларена Карлос Саинц био је четврти, пети је био Пјер Гасли из Алфа Таурија, а иза њега возачи Ред Була Макс Верстапен и Александар Албон.

Возачи Ферарија Шарл Леклер и Себастијан Фетел заузели су 11. и 12. место, док је Роберт Кубица, који је возио за Алфа Ромео, био 13.

Други тренинг на програму је касније данас, трећи се вози у суботу уочи квалификација, које почињу у 15 часова. Трка за Велику награду Бахреина на програму је у недељу од 15.10.