МОТО ГП: Квартараро освојио пол позицију у трци за Велику награду Арагона
ВОЗАЧ Петронас Јамахе Фабио Квартараро освојио је пол позицију уочи трке Мото ГП шампионата за Велику награде Арагона.
Фото: EPA-EFE/ROMAN RIOS
Италијан је био најбржи у квалификацијама резултатом 1:47,076 минута.
Он је после данашњег трећег тренинга пао са мотоцикла и ишао је у медицински центар на прегледе, али га то није спречило да освоји 10. пол позицију у каријери у краљевској класи, а четврту у овој сезони.
У сутрашњој трци са другог места стартоваће Маверик Вињалес из Јамахе, који је био спорији 0,046 секунди, док ће као трећи почети возач ЛЦР Хонде Кал Крачлоу, који је за Квартараром заостао 0,229 секунди.
Четврти у квалификацијама био је Франко Морбидели из Петронас Јамахе, пети је био Џек Милер из Прамак Рејсинга, а шести Ђоан Мир из Сузукија.
Трка за Велику награду Арагона вози се у недељу од 15 часова.
Квартараро је први у генералном пласману са 115 бодова, 10 више од Мира, док је Андреа Довициозо, који ће стартовати са 14. позиције, трећи са 97 бодова.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо
ЈЕДАН ОД НАЈБОЉИХ ВОЗАЧА ИМА КОРОНУ: Валентино Роси позитиван на Ковид-19
15. 10. 2020. у 19:46
ROSI PROMENIO EKIPU: Devetostruki šampion sveta u Moto GP ne posustaje
26. 09. 2020. у 13:28
ЦИРКУС У ЦРНОГОРСКОМ ДЕРБИЈУ: Фудбалери Зете незадовољни суђењем напустили терен
17. 10. 2020. у 19:07
ХОФЕНХАЈМ ИЗГУБИО ПРЕД ЗВЕЗДУ: Не иде без Крамарића, Дортмунд славио као гост (ВИДЕО)
17. 10. 2020. у 17:53
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
СРБИЈА ОДУШЕВИЛА РУСИЈУ! Ко, бре, неће са Русима? Ми, Срби, хоћемо!
РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. У најновије вести на тему "спортске санкције Русима" и Србија је уплетена.
02. 03. 2026. у 12:44
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)