СРБИЈА САЗНАЛА РИВАЛЕ: Ево против кога играју "делфини" на Европском првенству

Танјуг

13. 09. 2025. у 19:53

ВАТЕРПОЛО репрезентација Србије играће на Европском првенству у Београду следеће године у групи Ц са Шпанијом, Холандијом и Израелом, одлучено је вечерас жребом у Белом двору.

СРБИЈА САЗНАЛА РИВАЛЕ: Ево против кога играју делфини на Европском првенству

FOTO: Tanjug/AP

Групе на Европском првенству:

Група А: Мађарска, Црна Гора, Француска, Малта;

Група Б: Хрватска, Грчка, Грузија, Словенија;

Група Ц: Србија, Шпанија, Холандија, Израел;

Група Д: Италија, Румунија, Словачка, Турска.

На жребу су учествовали некадашњи капитен репрезентације Србије Филип Филиповић и његов саиграч Милан Алексић.

Европско првенство у ватерполу одржаће се у Београдској арени од 10. до 25. јануара 2026. године.

Шампионат у главном граду Србије одржаће се у новом формату, тако што ће три првопласиране репрезентације из четири групе наставити такмичење у другој фази, где се преносе бодови и формирају две групе са по шест селекција. 

Пласман у полуфинале избориће по две репрезентације из обе групе. 

Титулу европског шампиона брани Шпанија, која је прошле године у финалу у Загребу победила Хрватску резултатом 11:10.

БОНУС ВИДЕО: Спортски скандал који је ушао у историју

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

СРПСКИ ДУО ЧИНИ ЧУДА: Николић и Јовић у комшилуку настављају пут ка европском трофеју

ФУДБАБЛЕРИ Цеља у четвртак увече на стадиону "З'дежеле" дочекују атински АЕК у првом мечу осмине финала Лиге конференције (21.00). Словеначки шампион покушаће да се по друи пут заредом нађе међу осам најбољих у овом такмичењу, док грчки представник жели да одличне наступе у Суперлиги употпуни идентичним резултатом у Европи.

12. 03. 2026. у 06:30

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!