ТРЕЋА ПОБЕДА У СЕЗОНИ: Гонсалес покорио Херес
Возач Интакта Мануел Гонсалес славио је на Великој награди Шпаније, петој трци сезоне Мото2 категорије Светског шампионата.
Foto: Profimedia
Он је стигао до треће победе у сезони и на доминантан начин славио у Хересу, није био угрожен ни у једном моменту трке.
Гонсалес је у Хересу одвозао готово савршену трку, пошто је водио од старта до циља, док је иза њега било борби, али и излетања.
Балтус се на половини трке издвојио на другој позицији, а заправо највећи окршај је виђен у борби за треће место између Ејџуса и Диога Мореире из Италтранса. На крају је њих двојицу делила секунда, али је било сјајних маневара на обе стране.
Пето место заузео је Дениз Онџу из Ред Бул КТМ Ајо тима, испред возача Гресинија Алберта Аренаса и Ћелестина Вијетија из Спид Апа. Међу најбољих 10 нашли су се и Арон Кане, Џејк Диксон и Филип Салач.
Сада је Гонсалес првопласирани у генералном поретку, престигао је Арона Канеа, а Диксон је иза њих.
Гонсалес се после тријумфа вратио на чело генералног пласмана са 86 бодова, Канет има седам мање, док је Диксон трећи са 66.
Светски шампионат наставља се Великом наградом Француске у Ле Ману од 9. до 11. маја.
БОНУС ВИДЕО: ДА ЧУЈЕ ЦЕО СВЕТ: Ово су српски олимпијци певали на броду током отварања Олимпијских игара
Препоручујемо
ЧУДО ИЗ НОРВЕШКЕ НЕ СТАЈЕ: "Жута хорда" се не плаши никога, следећа мета је лисабонски Спортинг
БАЈКОВИТА европска прича Боде глимта наставља се у среду увече, када норвешки шампион дочекује Спортинг из Лисабона у првом мечу осмине финала Лиге шампиона. Стадион "Аспмира" биће поприште новог европског спектакла, а домаћин се нада да може да настави сензационалан поход кроз елитно такмичење.
11. 03. 2026. у 07:00
КАРЛОС АЛКАРАЗ РАЗБИО НОВАКА! Ђоковић не може да дође себи! "Ја сам у фазону - ШТА СЕ ОВДЕ ДЕШАВА?!"
Најновије вести из тениса тичу се АТП турнира у Индијан Велсу, на који је са великим амбицијама стигао и Новак Ђоковић.
11. 03. 2026. у 20:06
"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.
11. 03. 2026. у 13:59
Коментари (0)