ПРИПРЕМА СЕ НОВИ СИСТЕМ: Селектор рукометашица Норвежанин Бент Дал формирао Репрезентацију Суперлиге

Слободан Крстовић

01. 03. 2025. у 22:30

БЕНТ Дал жели што боље да упозна наше талентоване рукометашице, које је позвао на припреме сениорске селекције. Зато је норвешки стручњак јуче у СЦ ФСС у Старој Пазови представио и пројекат "Репрезентација лиге", јер сматра да концепт Б селекције није добар зато што не говори много о девојкама, које су на припремама.

ПРИПРЕМА СЕ НОВИ СИСТЕМ: Селектор рукометашица Норвежанин Бент Дал формирао Репрезентацију Суперлиге

FOTO:EPA-EFE/HANNIBAL HANSCHKE

- Желимо да успоставимо дугорочан систем који ће омогућити младим рукометашицама да се постепено интегришу у сениорски тим. Ово је кључни корак ка одрживом развоју репрезентације. Имамо квалитетне играчице и у домаћој лиги, и важно је да бринемо о њима. Такође, на овај начин кроз кампове са репрезентацијом лиге ћемо смањити тај јаз у тренажном процесу репрезентације између играчица које долазе из иностранства и талентованих девојака које наступају у Србији. Исти принцип биће примењен и у априлу - истиче за сајт РСС Дал.

Иначе, од 3. до 8. марта наше даме вежбаће у Бору, где ће и одиграти две пријатељске утакмице са Северном Македонијом. Биће то и прилика да се девојке што боље одиграти за утакмице са Словенијом, 9. и 13. априла, у баражу за СП крајем ове године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НОЋ ОДЛУКУЕ НА РАЈКУ: Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?

СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (18.45). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.

26. 02. 2026. у 07:00

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

ЈЕДИНА ФОТКА ДЕКИЈА И ТРУДНЕ НОВИНАРКЕ: Није рођена у Србији, подариће му 5. дете - млађа од њега 8 година (ФОТО)

АНИТА Бојанић је супруга Дејана Станковића, која ће му ускоро подарити друго дете, а тренеру Црвене Звезде ће то бити пето дете с обзиром да из првог брака има тројицу синова Стефана, Филипа и Александра.

26. 02. 2026. у 16:48

Коментари (0)

РАДОСТ У ДОМУ ПЕВАЧКОГ ПАРА: Породила се Николина Ковач