КРОС ЗА СВЕ УЗРАСТЕ: У Краљеву одржана традиционална атлетска манифестација

Горан Ћировић

13. 01. 2025. у 15:09

Традиционална атлетска манифестација - Новогодишњи ибарски крос, по 15. пут одржана је минулог викенда на Атлетском стадиону у центру Краљева и оближњем ибарском кеју.

КРОС ЗА СВЕ УЗРАСТЕ: У Краљеву одржана традиционална атлетска манифестација

Г.Шљивћ

У успешној организацији Атлетског клуба Краљево и уз подршку овдашњег Спортског савеза и локалне самоуправе, ово значајно надметање које је већини такмичара прво у сезони и представља својеврсни залет за предстојеће наступе на домаћој и међународној сцени, окупило је око 200 учесника, свих узрасних категорија, из Краљева и околине, Новог Пазара, Пожаревца, Ужица, Чачка, Крагујевца, Косовске Митровице, Београда, као и из Румуније.

Г.Шљивћ

 

- Ово је најмасовнија крос трка у централној Србији. Атлетика има такав карактер да њу може да тренира свако и приступачна је свима, нарочито на рекреативном нивоу. Трудимо се да организацијом ове, као и уличне трке у Краљеву и новогодишње у оближњем Мрсаћу, омасовимо краљицу спортова и привучемо још већи број младих – каже Милан Костић, генерални секретар АК Краљево.

Г.Шљивћ

 

У оштрој конкуренцији сениора, стазу дугачку 5 километара, најбрже је савладао Јован Деновић из АК Трепча из Косовске Митровице испред Алексе Јовића из Чачка и домаћег атлетичара Богдана Милићевића, док је код сениорки најбоље време на стази од 3 километра остварила Чачанка Јелена Пауновић испред Магдалене Дробњак из краљевачког клуба „36 сома ранерс“ и Полине Новосел, такође из Краљева.

Победницима у свим категоријама, од пионирске до сениорске и ветеранске, припале су медаље и пехари, док су најмађи учесници из школа атлетике добили и пригодне поклоне.

Г.Шљивћ

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА ОЛИМПИКУ: Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина

ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина

ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.

29. 12. 2025. у 09:00

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

ЗЕЛЕНСКИ: Спреман сам на сусрет са Путином - постоји један услов

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је данас да је спреман да се састане са руским председником Владимиром Путином у било ком формату, али да је за то потребно да се ''речи и дела'' руског лидера подударају.

29. 12. 2025. у 13:08

Коментари (0)

ОПЛАКУЈЕМ ЛЕГЕНДУ: Емотивна објава председника Француске, Макрон жали за преминулом Брижит