ПОВРАТАК САИНЦА: Вози за Ферари на трци за Велику награду Аустралије

20. 03. 2024. у 12:55

Возач Ферарија Карлос Саинц учествоваће на трци за Велику награду Аустралије у шампионату Формуле један, пошто се опоравио од операције слепог црева.

Карлос Саинц је возио на прва два тренинга уочи трке за Велику награду Саудијске Арабије пре него што је оперисан осмог марта.

Представници италијанског тима рекли су да очекују да шпански возач наступи на Великој награди Аустралије, која је на програму 24. марта у Мелбурну.

Карлоса Саинца је у Ферарију заменио британски Оливер Берман, који је заузео седмо место на Великој награди Саудијске Арабије. Берман ће наставити сезону у Формули два у Мелбурну.

Саинц је на првој трци сезоне у Бахреину освојио треће место. Он ће на крају године да напусти Ферари, пошто је италијанска екипа за 2025. ангажовала седмоструког светског шампиона Луиса Хамилтона, који на крају сезоне напушта Мерцедес.

Саинц је шести у генералном пласману возача са 15 бодова. Трка за Велику награду Аустралије вози се у недељу.

Бонус видео ЗВЕЗДА ПОЧЕЛА ПРИПРЕМЕ: Владан Милојевић одрадио први тренинг по повратку у клуб

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00