СРБИЈА САВЛАДАЛА ЈАПАН: ''Делфини'' започели лоше, па ''потопили'' Јапан!

Филип Милошевић

05. 02. 2024. у 15:09

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије победили су у првом мечу Светског првенства Јапан са 17:10.

СРБИЈА САВЛАДАЛА ЈАПАН: Делфини започели лоше, па потопили Јапан!

Прву четвртину је боље отворио Јапан, у неколико наврата имали су предност чак и од два гола, али се при крају прве деонице то изнивелисало.

Током друге четвртине виђена је драма, пошто су Јапанци при крају првог полувремена пришли на само гол заостатка.

Трећа и четвртина деоница потпуно припадају Србији и на крају наши момци уписују заслужен тријумф.

Четврта четвртина (Србија - Јапан 17:10)

32' Србија је уписала победу на отварању Светског првенства! 17:10!

30' Страхиња Рашовић бомбом са дистанце повисује на 15:8. Успели су Јапанци преко Инабе да узврате у следећем нападу и смање на 15:9

25' Други погодак за Страхињу Рашовића! 14:8

Крај треће четвртине

24' Највећу предност на мечу Србији доноси Душан Мандић новим феноменалним голом! 13:8

21' Напокон је погодио и Страхиња Рашовић! Најбољи стрелац прошлог Светског првенства погађа за 12:8 и делује да наши момци сигурним корацима иду ка победи. 12:8

20' Сава Ранђеловић доноси поново три гола предности Србији! 11:8

18'  Никола Јакшић наставља да држи ''делфине'' и својим четвртим поготком на мечу доноси два гола предности Србији, која води са 10:8.

Крај друге четвртине

16' Јапан у последња два минута постиже два гола и смањује предност ''делфина'' на само један гол заостатка. 8:7. Мораће Србија много боље да одигра у другом полувремену како би уписала тријумф.

14' Никола Јакшић повећава предност на три гола разлике у корист Србије. 8:5

13' Одлична асистенција Страхиње Рашовића, Душан Мандић постиже свој нови погодак, други на мечу. 7:5

11' Кеиго Окава смањује предност Србије на 6:4, а затим је и Мицуру Таката погодио и вођство "делфина" се истопило на минус један.

9' Два гола предности за Србију! Јакшић тресе мрежу Јапанаца! 5:3

Крај прве четвртине

8' Прво вођство ''делфина'' на мечу! Никола Лукић је стрелац. 4:3.

6' Невероватна интервенција голмана Србије! Главом је интервенисао и лопту одбио на пречку, а затим и преко гола који брани. Јапанци су имали зицер за нову предност, али нису успели да постигну гол из контре.

4' Немања Убовић постиже сјајан погодак и доноси изједначење Србији! 3:3

3' Проблеми за ''делфине'', Јапан постиже и трећи погодак на мечу. 1:3

2' Душан Мандић постиже први гол за Србију на овом Светском првенству. 1:2

1' Меч је почео! Први погодак на мечу постигао је Јапан 0:1.

УОЧИ МЕЧА:

Србија је у групи са Јапаном (утакмица је 5. фебруара), Црном Гором (7. фебруар), САД (9. фебруар).

Победник групе пласираће се директно у четвртфинале, а други и трећи разиграваће се за пласман међу осам са екипама из групе Д, у којој су Мађарска, Италија, Румунија, Казахстан.

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44