ТРАНСФЕР ВЕКА У ФОРМУЛИ 1: Седмоструки првак појачава "коњића"
ИТАЛИЈАНСКИ медији лансирали су бомбу - Луис Хамилтон налази се близу потписа за Ферари!
ФОТО: Танјуг/ АП
Седмоструки првак очигледно није могао да одоли најчувенијем комбинезону у Формули 1. Међутим, у редове "коњића" стигао би тек 2025, када му истекне уговор са Мерцедесом.
- Близу смо потписа деценије у Ф1. Хамилтон се налази на корак од преласка у Ферари. Коначни договор би ускоро требало да буде финализован, али седмоструки светски шампион жели да са црвеним болидом освоји још једну титулу пре него што заврши каријеру у Ф1 - наводе добро упућени извори.
Хамилтон до краја ове сезоне да вози за Мерцедес, а потом ће потписати уговор са Фераријем. Британац ће у Ферарију да замени Шпанца Карлоса Саинца, а у италијанском тиму би требало да вози са Шарлом Леклером.
Хамилтон има уговор са Мерцедесом до краја 2025. године. Међутим, освајач 103 трке има "излазну" клаузулу у уговору која му омогућава да раскине сарадњу са Мерцедесом.
Финац Кими Раиконен је 2007. освојио последњу титулу за Ферари у Ф1 у конкуренцији возача. Италијански тим је 16 пута тријумфовао у конкуренцији конструктора, а последњи пут 2008. године.
Нова сезона у шампионату Ф1 почиње 2. марта трком за ВН Бахреина
Препоручујемо
ДИРЕКТОР МЕКЛАРЕНА ЗЕК БРАУН: Хамилтон? Може он да опет буде шампион!
11. 01. 2024. у 11:26
"ПРЕУЗИМАМ ПУНУ ОДГОВОРНОСТ"! Ненад Стојаковић о одласку из Партизана
23. 02. 2026. у 13:16
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
ШТА ЋЕ ЗАПАД САДА РЕЋИ? Нимало наивни Руси масовно дошли у Београд (ФОТО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
22. 02. 2026. у 12:25
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)