А САД - ХРВАТИ: Ватерполисти Србије у последњем колу у Будимпешти изгубили од Шпаније

С. К.

21. 12. 2023. у 20:00

Како су почели, тако су и завршили турнир у Будимпешти – поразом. Ватерполистима је у последњем колу мало недостајало да изборе макар петерце против Шпаније – 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4). Изабраници Уроша Стевановића се враћају у Београд, где ће им идуће године у гости доћи Хрвате.

Фото архива ВН

У првој четвртини расположени су били наши центри, посебно Убовић. Ипак, наши нису могли да се одлепе, па је после првих осам минута било 3:3. Шпанци су заиграли моћно у другој четвртини и успели су да се одлепе на 8:5. Али, наши се нису предали, па су головима Страхиње Рашовић и Драшовић вратили неизвесност. Успели су у трећој четвртини наши да преокрену и голом Убовића поведу са 9:8. Имали су „делфини“ и 11:10, да би „црвена фурија“ захваљујући Фелипеом Перонеом у последњој четвртини успели да преокрену и поведу са 13:11. Мандић и Убовић су успели головима да поравнају резултат, али је Ларумбе 50 секунди пре краја донео победу Шпанији.

Србија је турнир завршила као четврта, са две победе и два пораза. Прва је Шпанија, друга Мађарска, а трећа Немачка.

СРБИЈА - ШПАНИЈА 13:14 (3:3, 4:5, 4:2, 2:4)

БАЗЕН: „Комјади“. Гледалаца: 1.000. Играч више: Србија 12 (5), Шпанија 12 (5). Петерци: Србија 1 (1), Шпанија 2 (1).

СРБИЈА: Филиповић, Страхиња Рашовић 2, Мандић 3, Петар Јакшић 1, Радуловић, Јанковић, Драшовић 1, Мартиновић, Вицо 1, Убовић 4, Гладовић 1, Виктор Рашовић, Мишовић.

ШПАНИЈА: Рубио, Биел Лара, Гомила, Валера, Де Торо 2, Ларумбе 4, Баросо 3, Кабанас 1, Асенсио, Пероне 3, Маљарах 1, Бустос, Лорио.