МОТО ГП: Еспаргаро победио на ВН Каталоније, Бањаја после пада завршио у болници

03. 09. 2023. у 15:55

Возач екипе Априлија Рејсинг Шпанац Алеш Еспаргаро победио је на данашњој трци Мото ГП шампионата за Велику награду Каталоније, која је вожена на стази у Барселони.

МОТО ГП:  Еспаргаро победио на ВН Каталоније, Бањаја после пада завршио у болници

Еспаргаро је остварио време од 38:56.1590 минута. Друго место освојио је његов тимски колега и сународник Маверик Вињалес, који је за победником каснио 0,377 секунди. Трећи је био још један Шпанац Хорхе Мартин из екипе Прима Прамак Рејсинг. Он је за Еспаргаром заостао 2,831 секунду.

Еспаргаро је четири круга пре краја обишао до тада водећег Вињалеса и стигао је до треће победе у "краљевској класи" у каријери.

Трку су обележили инциденти на самом почетку. У првој кривини пала су петорица возача. Енеа Батијанини је налетео на Жоана Зарка, а затим пали Алекс Марекс, Фабио Ди Ђанантонио и Марко Бецеки.

Само неколико секунди касније у другој кривини актуелни светски шампион Италија Франческо Бањаја изгубио је контролу и пао је на стазу, а затим је преко његових ногу прешао Бред Биндер из екипе КТМ.

Трка је одмах прекинута, а Бањаја и Бастијанини ср пребачени у медицински центар. Бањаја је затим пребачен у локалну болницу, а шпански медији наводе да су оба возача у свесном стању.

Редари су брзо очистили стазу, а трка је настављена после више од 20 минута.

Прво место у генералном пласману возача држи Бањаја са 260 бодова.

Наредна трка у Мото ГП шампионату биће вожена 10. септембра на стази у Мизану за Велику награду Сан Марина.

БОНУС ВИДЕО: Брз одговор Новог Пазара, Јовановић ухватио Звездину одбрану на спавању

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00