УМЕСТО ЗЛАТА - СУЗЕ: Србија је вицешампион Европе

14. 08. 2023. у 21:35

Кадетска ватерполо репрезентација Србије је заузела друго место на Европском првенству за играче до 17 година старости јер је у Маниси изгубила у финалу - Грчка је захваљујући изванредном почетку тријумфовала саа 9:8 (3:1, 3:0, 1:4, 2:3).

Screenshot / LEN

Јесте ово била друга победа Грка над нашом селекцијом, али млади "делфини" имају разлога да буду поносни.

Истина, кренуло је "низбрдо" врло рано, јер је после гола Гладовића прошло пуних 14 минута док се мрежа ривала није следећи пут затресла. А када је Адамовић то урадио у трећој деоници, било је то када је Србија губила са 1:6.

Многи би тада "дигли руке", али ови младићи то нису учинили. Два брза гола Адамовића за прилазак на два разлике мало су пољуљали Грке, који су се одвојили на 7:4 да би Гладовић пре последњег одмора смањио на "-2". Можда је то могло и да се смањи да судије, када је Королија 42 секунде пре краја четвртине, уз играча више тражио тајм-аут, па добио жути картон реагујући на једну одлуку арбитара.

Но, чак и када су Грци искористили два узастопна искључења српских играча да оду на 9:5, "делфини" нису одустајали.

Преко Крстића, Гладовића и Новаковића наша репрезентација је дала голове којом се пришло на 9:8 уз минут и десет секунди пре краја. Грци су почели да паниче, селектор им је био искључен, али су Хелени ипак издржали последње налете вршњака из Србије и заузели прво место на шампионату Европе.

Попели су се на највише постоље, а млади "делфини", понеки од њих уз сузе, стајали су им са десне стране, док су лево од победнка били Шпанци, коју су бронзу освојили победивши Мађаре са 14:8.

Победничко постоље у Маниси, на У17 Европском првенству за ватерполисте / Screenshot / LEN

Србија је играла у саставу: Димковић, Бодирога, Новаковић 2 (гола), Ићитовић , Спасовић, Гладовић 3, Лазић , Којић, Адамовић 2, Бошковић , Крстић 1,  Димић, Савић, а екипи су још били Несковић и Цанепа.

Код Грка су по два гола дали Лукудис, Карацас и капитен Ласкаридис, а по један Кокинос, Капракос и Зервудакис.