ОЗБИЉНА ИНИЦИЈАТИВА! "Русима и Белорусима забранити учешће на свим спортским догађајима"
РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и ратних збивања, што је потврдио и почетак ове недеље.
Фото: АП
Наиме, председница Владе Естоније Каја Калас поручила је данас да руским и белоруским спортистима "треба забранити да учествују на свим међународним спортским догађајима, док траје агресија Русије на Украјину".
Калас сматра да та забрана треба да се односи и на Олимпијске игре у Паризу 2024. године.
"Важно је задржати забрану учешћа руских и белоруских спортиста на међународним спортским догађајима - чак и под неутралном заставом на Олимпијским играма у Паризу 2024. године. Таква забрана мора трајати док траје агресија Русије на Украјину", написала је премијерка Естоније на Твитеру, коментаришући објаву колеге Маргуса Цахкне, министра спољних послова, који је поручио да "руска бела застава треба да буде присутна само на бојном пољу", уз оптужбе на рачун Руса да су у Украјини вршили силовања, убиства, мучења, киднаповања и терористичке акте.
Подсетимо, од пролећа 2022. Руси и Белоруси у неким спортовима (искључиво индивидуалним) и поред бројних санкција и забрана - могу да учествују на међународним надметањима, али само ако пристану да наступе без икаквих државних обележја.
БОНУС ВИДЕО: Кад химна Србије, "Боже правде", загрми у Русији...
Препоручујемо
НАДАЛ И ФЕДЕРЕР "ЧУПАЈУ КОСУ": Новак Ђоковић је "ГОАТ", сада више нема дилеме
26. 07. 2023. у 18:15
БАРСЕЛОНА ЋЕ ИГРАТИ У "РЕАЛОВИМ" ДРЕСОВИМА! Ово се не виђа често... (ФОТО)
26. 07. 2023. у 16:29
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Добио шокантне вести
Најновије вести из тениса погодиле су многе, а међу њима је и Новак Ђоковић.
02. 03. 2026. у 17:01
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (7)