СПОРТ ЦВЕТА У АРИЉУ: Екстремни спортови у експанзији, а стиже и Црвена звезда
Иако мала, општина Ариље наставља да организује разна спортска дешавања. Општина улаже у спорт, а спортисти им враћају успесима на домаћим али и међународним турнирима.
СТЦ Ариље
Недавно је на Златибору и Тари одржано велико међународно мото-такмичење. Влада Милутиновић и Александар Јовановић, чланови Мото-клуба Ера из Ариља Учествовали су на Светском шампионату у дисциплини Xросс хард ендуро рели. Милутиновић је од 300 возача из целог света у својој дисциплини у Експерт класи био 12-пласирани. У оквиру СП, одржано је и Првенство Србије и Милутиновић је освојио златну медаљу.
У организацији Спортског савеза Ариље, Спортско-туристичког центра Ариље и клуба спортског риболова Пловак Ариље крајем маја је одржано међународно такмичење у спортском риболову Куп Ариља. Учествовало је 14 екипа са чак 42 такмичара.
Екипно првопласирани су били чланови КСР Пловак (Милан Обрадовић, Драган Обрадовић и Миливоје Васовић). Такмичење је отворио председник локалног спортског савеза Саша Луковић. Пехаре и медаље делио је и генерални секретар Спортског савеза општине Ариље Дарко Рогић.
Лепе вести стигле су и са Европског првенства у фудокан карате. Млада Петра Поповић и КК Ариље окитила се сребрном медаљом у борбама појединачно.
Одржане су и Спортске игре младих, где је велики број малишана до последњег места испунио спортску халу. Скуп је отворио Предраг Маслар.
- Најважније је да улажемо у децу, она су наша будућност. Али, наравно, подржавамо и сениорски спорт. У Србији али и шире познати су наши кошаркаши из клуба Клик, рукометаши Ариља, фудбалери Будућности и многи други – истакао је директор СТЦ Ариље Саша Луковић, дипломирани професор физичког.
Ариљци не стају са активностима. Већ 11. јуна заказана је традиционална “Цолор рун”. У Ариљу су у градском парку поставили велике шаховске фигуре и подлогу. Деца могу да бесплатно уживају и у овој мисаоној игри. Поводом Дана општине пре неколико дана организован је турнир Ариљевдан, а одбојкашице Будућност Нец освојиле су прво место.
А из ФК Будућности за 28. јун планирају спектакл, у оквиру 103 године постојања овог српсколигаша. Као шлагер дана заказана је утакмица између ветерана Будућности и београдске Црвене звезде.
ПОБЕДА ЗА ПЕРФЕКТНУ ГРУПНУ ФАЗУ: Импресивни наступи "тобџија" најављују напад на европску круну!
ЛИДЕР групне фазе Лиге шампиона, Арсенал дочекује казахстански Каират у среду увече на Емирејтсу (21.00), у обрачуну првопласиране и последњепласиране екипа лигашке фазе. Тобџијама је потребан само бод како би математички потврдиле прво место пред нокаут фазу, док гости играју за част и бег са самог дна табеле.
28. 01. 2026. у 07:10
РУСИЈА СЛАВИ: Естонија кренула да зарије нож у леђа Русима - ево шта је управо доживела
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису биле тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца, али... наставак је ипак обрадовао Русе.
27. 01. 2026. у 12:45
ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)
КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.
27. 01. 2026. у 11:26
Коментари (0)