ПАРТИЗАН ПОТОПИО РАДНИЧКИ: Црно-бели победили у првом мечу разигравања за треће место, које води ка Лиги шампиона

С. К.

09. 05. 2023. у 21:39

ВАТЕРПОЛИСТИ Партизана су у првој утакмици разигравања за треће место у Суперлиги, које води у квалификације за Лигу шампиона, у Крагујевцу потопили домаћи Раднички са 10:8 (2:2, 2:1, 1:3, 5:2). Друга утакмица игра се 16. маја на Бањици, а евентуална мајсторица 19.у Крагујевцу.

Гости су боље отворили утакмицу, средином друге четвртине водили су са 4:2. Домаћин се консолидовао и четири и по минута пре краја меча преокренуо на 7:5. Међутим, црно-бели су се у финишу разиграли и серијом 4:0 преокренули резултат.

Код Београђана најубојитији су били Милош са четири и Гладовић са два поготка, док су код Шумадинаца по два гола постигли Бранковић и Којић.