"ДЕЛФИНИ" СЕ ОБРУКАЛИ: Ватерполисти Србије у последњем колу Светског купа доживели шокантан пораз од Грузије

С. К.

14. 03. 2023. у 19:24

"ДЕЛФИНИ" су се обрукали на крају квалификационе групе Б Светског купа у Подгорици. Ватерполисти су у последњем колу доживели шокантан пораз после петераца од Грузије - 22:23 (2:4, 3:2, 3:2, 3:3 - 11:12).

ДЕЛФИНИ СЕ ОБРУКАЛИ: Ватерполисти Србије у последњем колу Светског купа доживели шокантан пораз од Грузије

Тако ће изабраници Уроша Стевановића тек после дуела Грчке и Црне Горе сазнати да ли су се пласирали на финални турнир од 29. јуна до 1. јула у Лос Анђелесу.

Срби су од почетка играли слабо, без идеја, млако, безопасно. Дозволили су Митровић и другови да се Грузијци разиграју, да примају лаке голове, а да у нападу играју траљаво. Пулени Дејана Станојевића су преко Шушиашвилија повели и све до средине треће четвртине контролисали су игру и резултат. Тек у 20. минуту "делфини" су преко Вучинића први пут повели са 7:6. Међутим, исти играч је убрзо промашио петарац и омогућио ривалу да врати вођство - 7:8.

Када је два и по минута пре краја Радуловић донео 11:9 поверовали смо да је нашим мукама крај. Међутим, као против Шпанаца Срби су стали у одбрани и дозволили Грузинима да за минут изједначе - 11:11.

Узбудљива је био и пенал серија, у којој су Грузини били сигурнији, јер је промашио само Шушиашвили, а код нас Мандић и Вучинић, тако да су Грузини остварили прву, историјску победу над Србијом. А нашима преостаје да се добро замисле, јер после шокатног пораза од Француске на Европском првенству у Сплиту, сада их је матирао још један аутсјадер.

ГРУЗИЈА - СРБИЈА 23:22

БАЗЕН: "Морача" у Подгорици. Гледалаца: 200. Судије: Периш (Хрватска) и Спиритосандо (САД). Играч више: Србија 6 (5) , Грузија 10 (3). Два играча више: Србија 1 (0). Петерци: Србија 2 (1), Грузија - .

ГРУЗИЈА: Размадзе (11 одбрана), Аквледијани 2, Давдани 2, Шушиашвили 5, Битадзе 1, Јелача 3, Адејшвили, Тешелашвили 2, Имнаишвили 3, Маграквелидзе 2, Васић 5, Дзиксиаренка, Гведатзе.

СРБИЈА: Мишовић, Мандић 5, Страхиња Рашовић 3, Ранђеловић, Тохољ, Радуловић 1, Лукић 2, Димитријевић 1, Станојевић, Убовић 1, Јанковић 4, Вучинић 5, Митровић (10 одбрана).

ПОДГОРИЦА

РЕЗУЛТАТИ седмог кола групе Б: Грузија - Србија 23:22 пп, Црна Гора - Грчка 19.30.

ТАБЕЛА: Шпанија 13, Грчка 9, Србија 9, Црна Гора 6, Грузија 5, Аустралија 0 бодова.