ГРЦИ ПРЕЈАКИ ЗА СРБИЈУ: Ватерполисти на турниру Светског купа у Подгорици изгубили од Хелена

С. К.

10. 03. 2023. у 21:22

ПРВО полувреме за бригу, друго за наду. Ватерполисти су очајно одиграли првих 16 минута против Грчке и у трећем колу квалификационог турнира Светског купа у Подгорици изгубили су од Грчке – 14:16 (2:4, 1:4, 6:5, 5:3). „Делфини“ у суботу (17.30) играју вероватно одлучујући меч са домаћином, Црном Гором. Подсетимо, прве три селекције пласираће се на финални турнир од 29. јуна до 1. јула у Лос Анђелесу.

Одавно такву лекцију нису добили Срби као од Грка у првом полувремену. Изабраници Уроша Стевановића су  захваљујући Мандићу били егал у прва четири минута. А онда је уследио потоп.

Затајио је играч више, али и играч мање. Нападачи су били немоћни 12 минута, а Хелени су за то време направили серију 6:0 за 8:2. Мучење је на крају прве четвртине прекинуо Мандић својим трећим голом – 3:8.

И на почетку треће четвртине наши су деловали немоћно, а онда су заиграли за част. Одбрана је и даље била несигурна,али прорадио је напад, Мандићу се придружио Страхиња Рашовић и полако се смањивала предност Хелена,који су нас први пут победили на званичним такмичењима. Пар пута су наши смањили на минус два, али били су, ипак, далеко од преокрета.

СРБИЈА - ГРЧКА 14:16

БАЗЕН: „Морача“ у Подгорици. Гледалаца: 400. Судије: Охм (Немачка) и Спиритосанто (САД). Играч више: Србија 11 (6), Грчка 11 (8). Два играча: Србија 1 (1), Грчка 1 (1). Петерци: Грчка 2 (2).

СРБИЈА: Мишовић, Мандић 4, Страхиња Рашовић 5, Ранђеловић 1, Лазић, Лукић 2, Драшовић, Виктор Рашовић, Станојевић, Убовић 1, Јанковић 1, Вучинић, Митровић.

ГРЧКА: Зерведас, Генидунис 3 (1), Скумпакис, Калогеропулос, Фунтулис 3 (1), Гилас 1, Аргиропулос 3, Соланакис 1, Какарис 3, Алафгракис, Влахопулос, Цорцатос.

ПОДГОРИЦА

ТРЕЋЕ коло групе Б: Шпанија – Грузија 20:10, Србија – Грчка 14:16. Субота: Црна Гора – Србија (17.30), Грчка – Аустралија (19.30).

ТАБЕЛА. Шпанија 9, Србија 3, Грчка 3, Црна Гора 3, Грузија 3, Аустралија 0 бодова.

ЗАГРЕБ

ТРЕЋЕ коло група А: Мађарска – Италија 8:9, Француска – САД 9:12.

Субота: Италија – Хрватска (18.30), Јапан – Мађарска (20.30).

ТАБЕЛА: Хрватска 6, Италија 6, САД 6, Мађарска 3, Јапан 0, Француска 0 бодова.

БОНУС ВИДЕО: ЈОКИЋЕВА „СТОТКА“: Кога Србин јури по броју трпл-даблова

СРБИЈА НЕ ИДЕ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ? Орлови се налазе у озбиљном проблему

СРБИЈА НЕ ИДЕ НА ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ? ''Орлови'' се налазе у озбиљном проблему

НАКОН јучерашњег пораза од Јапана, одбојкаши Србије се више не налазе на местима која воде на Олимпијске игре у Паризу, а како би се вратили на једно од њих вечерас у Рио де Жанеиру морају савладати Бразил у утакмици трећег кола Лиге нација (2.00).

24. 05. 2024. у 11:10

И РУСИ СУ ЗАТЕЧЕНИ: Ево какву је сад одлуку донео Рамзан Кадиров

Имајући у виду да је рат у Украјини увелико у трећој години откако је почео у фебруару 2022, чак и они који нису помно пратили ситуацију у Русији у међувремену су велики број пута информисани шта ради први човек Чеченије Рамзан Кадиров, један од највећих поштовалаца руског председника Владимира Путина. Ипак, оно што је ових дана одлучила поменута "глава Чеченске Републике", како му гласи званична титула, збунило је и руску јавност - у два наврата.

24. 05. 2024. у 13:58 >> 14:39