НОВИ БЕОГРАД СИЛАН У НАСТАВКУ: Наш првак у Лиги шампиона савладао неугодни Сабадељ са 16:11

С. Крстовић

17. 02. 2023. у 22:51

ПАМТИ се само победа. Ватерполисти Новог Београда нису блистали, али су у осмом колу групе Б Лиге шампиона и на свом базену доказали да су много квалитетнији од Сабадеља - 16:11 (4:2, 4:4, 5:2, 3:2). Пулени Живка Гоцића у деветом колу, 28. фебруара дочекују Ференцварош.

М. Вукадиновић

У првом делу водила се изједначена борба. Новобеограђани су били агресивни у нападу, али несигурни у одбрани, тако да им ни предност од 7:4 није гарантовала мирну завршницу, јер је вицешампион Шпаније за три минута изједначио на 7:7.

Срећом, у другом полувремену наш првак је заиграо чвршће у одбрани и за неколико минута је сломио отпор жилавог противника, који се предао када је Скумпакис на почетку последње четвртине погодио за 14:9.

- Најбитније је да смо освојила нова три бода. Нисам задовољан како смо играли у прве две четвртине, пре свега у одбрани, примили смо доста лаких голова споља. Али, и поред те мало слабије игре у одбрани успели смо у наставку да сведемо госте на четири гола, што је донело убедљиву победу. Борили се јесмо, није била сјајна партија, рутински смо привели утакмицу крају - истакао је стратег Новог Београда Живко Гоцић.

БАЗЕН: СЦ "11.април". Гледалаца: 300. Судије: Коломбо (Шпанија) и Коризна (Пољска). Играч више: Нови Београд 11 (8), Сабадељ 10 (6).

НОВИ БЕОГРАД: Филиповић (2 одбране), Страхиња Рашовић 3, Мандић 2, Гранадос 3, Вучинић 1, Пијетловић 1, Драшовић 1, Ћетковић 1, Перковић, Влахопулос 2, Скумпакис 2, Виктор Рашовић, Жоао Педро (7 одбрана).

САБАДЕЉ: Лорио (7 одбрана), Санахуја 2, Жил, Марсел Теклас 2, Вех, Валера 1, Кабанас 2, Банићевић, Боне 1, Бустос, Ксавијер Теклас.

ГРУПА Б

ОСМО коло групе Б: Југ - Шпандау 11:13, Нови Београд - Сабадељ 16:11, Бреша - Марсељ 15:13, Ференцварош - ОСЦ 12:11.

ТАБЕЛА: Бреша 21, Нови Београд 19, Ференцварош 18, Југ 11, Шпандау 8, ОСЦ 6, Сабадељ 4, Марсељ 4 бода.

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48