ДРУГО ЗЛАТО ЗА ИТАЛИЈУ: Марта Басино светска шампионка у супервелеслалому

Танјуг

08. 02. 2023. у 14:22

ИТАЛИЈАНСКА скијашица Марта Басино освојила је златну медаљу у супервелеслалому на Светском првенству у Француским Алпима.

Басино је остварила време од минут, 28 секунди и шест стотинки. Она је освојила трећу медаљу на светским првенствима, а другу златну. Претходно је у Ореу освојила тимску бронзу, а пре две године у Кортини д Ампецо била је златна у паралел велеслалому.

Сребро је освојила Американка Микејла Шифрин, која је за победницом заостала 11 стотинки. Ово је била 12. медаљу за Шифринову на светским првенствима. Она је пре две године у Кортини била бронзана у овој дисциплини, а пре четири у Ореу освојила је злато.

Бронзу су у Мериблеу поделиле Норвежанка Кајса Викхоф Ли и Аустријанка Корнелија Хутер, које су за италијанском скијашицом заостале 33 стотинке.

Сутра ће на СП у Мерибелу бити одржан супервелеслалом у мушкој конкуренцији.

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00