КАКВО ФИНАЛЕ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА У РУКОМЕТУ! Данска и Француска у борби на "живот и смрт": Свет је добио троструког узастопног шампиона

29. 01. 2023. у 22:24

РУКОМЕТНЕ репрезентације Француске и Данске укрстиле су копља у великом финалу светског првенства за рукометаше. Фантастична утакмица у Штокхолму, борба на "живот и смрт", завршена је победом Данске резултатом 34:29.

КАКВО ФИНАЛЕ СВЕТСКОГ ПРВЕНСТВА У РУКОМЕТУ! Данска и Француска у борби на живот и смрт: Свет је добио троструког узастопног шампиона

Прво полувреме донело је сјајну представу, а скандинавска селекција од почетног, па све до последњег напада у првом полувремену имала је предност.

Она је средином првог дела достигла максималних +5, а на семафору је писало 12:7. Селектор Жиле реагује тајм-аутом и љутито позива своје изабранике на клупу, а њихов одговор је био импресиван.

Баш од тог момента, на паркет су се вратили неки сасвим другачији "триколори". Ремили је повукао цео тим и страховитим ударцима цепао мрежу Холма.

На његовим крилима Француска из напада у напад топи предност ривала, да би на велики одмор отишла са само -1, 15:16.

Само што је кренуло друго полувреме Мем шаље пројектил из скок-шута, а Французи долазе и до изјендачења.

Била је то најава великог повратка, међутим уследио је страховит одговор Данске. Лауге и Питлик чинили су чуда и бушили гол Жерара. Следи серија 4:1 скандинавске селекције, а капитал од три гола Јакобсенови изабраници чврстом одбраном чувају све до два минута пре краја.

Гидлик шаље бомбу којом доноси недостижних +4, а голман Данске скида и седмерац ривалу, и тада је било јасно. Свет је добио троструког узастопног шампиона света - Данску.

Најефикаснији актер финалне утакмице био је нестварни Лауге са 9 голова, и то из 10 шутева ка противничком голу. Његов сународник Питлик постигао је 8, док су Ремили са 6 и Мем са 5 били најефикаснији у пораженом саставу.

БОНУС ВИДЕО: ГОСТ НОВОСТИ - Андреа Лекић, наша прослављена рукометашица

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45