ХРВАТСКА СЕ ИСКУПИЛА ЗА БРУКУ: Каубоји прегазили Амере, најзанимљивији меч у српској групи, Норвежани оправдали улогу фаворита

15. 01. 2023. у 22:30

ЗАВРШЕН је још један узбудљив дана на Светском првенству у рукомету.

Након што је Хрватска неочекивано поражени од Египта на премијери, популарни каубоји су вечерас оправдала улогу фаворита у дуелу са Сједињеним Америчким Државама.

Били су у грчу данас хрватски играчи на отварању меча, али након уводних 5:5, креће огромна серија од 7:0 која је трасирала пут ка убедљивој победи резултатом 40:22.

Хрватску су до победе водили Карачић са осам, те Шарац са шест погодака, док су Хајнс са шест и Фофана са пет погодака били најучинковитији код САД-а.

Данска је и у дуелу са Бахреином показала снагу. Од првог минута Данци су кренули фуриозно, а након 10 минута игре на семафору је стајало 8:1. На одмор се отишло при резултату 16:9 за Данску, а у другом делу предност је расла из минута у минут за коначних 36:21.

Најефикаснији у редовима Данске били су Гидсел са девет, те Питлик са пет погодака, док су код Бахреина најефикаснији били Мерза са пет, те Хабиб Насер са четири поготка.

Већих проблема у 2. колу није имала ни Норвешка која је надиграла Аргентину резултатом 32:21. Аргентиници су се добро држали у првом делу првог полувремена, али када је Норвешка "стисла" у одбрани и направила је недостижну предност.

На одмор су отишли Норвежани са плус четири (16:12), да би у другом делу викинзи само увећавали предност . До победе су Норвежане водили Бартхолд, Род и Сагосен са по пет погодака, док су код Аргентине најефикаснији били Симоне са седам, те Пизаро са четири поготка.

Најзанимљивији меч вечерашњег програма 2. кола десио се у српској групи, а одиграли су га Катар и Алжир. У доста уједначеној утакмици славио је Катар резултатом 29:24, а да је победа отишла на другу страну не би било незаслужено.

Почетак првог полувремена припао је Алжиру који је водио 7:3, но како се ближио крај првог дела тако је Катар играо боље и на одмор је отишао са голом вишка (12:11).  Држао је Катар предност током целог другог дела, но Алжир им је константно претио. Свако опуштање могло је скупо да кошта Катар, који је на крају издржао све притиске и славио је резултатом 29:24.

Катар су предводили Мадади са седам ,те Капоте са шест погодака, док су код Алжира најефикаснији били Дауд и Абди са по пет погодака.

БОНУС ВИДЕО: ИНТЕРВЈУ ТОНИ ЂЕРОНА - Зашто га је одушевио тимски дух играча

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35