СРБИЈО, ПОНОСНА БУДИ: Сара Ћирковић освојила медаљу на Светском првенству

22. 11. 2022. у 16:58

СРПСКИ бокс наставља да ниже успехе. На Светском првенству за омладинце (У 18), које се одржава у Шпанији, репрезентативка Сара Ћирковић победила је у четвртфиналу и самим тим за нашу земљу обезбедила минимум бронзану медаљу.

Сара ће сутра у полуфиналу боксовати против представнице Индије, боксерке необичног имена Тамана Тамана.

Биће то по организаторима главни меч свих полуфинала, јер ће рукавице уврстити првакиња Европе и првакиња Азије. Сарин тренер Мирко Ждрало и делегат на СП Јован Панић гледали су Индијку против Јапанке, где је изгубила рунду 4:1 али је у последње две била боља.

Како кажу Сара је велики успех већ остварила, али се прави тактика да се меч у среду 23. новембра добије. Сара је била слободна у квалификацијама вољом жреба а пре неколико дана победила је Мексиканку, за пласман у четврфинале.

На медаљу у овом веома важном узрасту српски бокс чека од 1998. Тада је у Буенос Аирес-у  сребро освојио Геард Ајетовић, док је Дејан Рибаћ освојио бронзу.

Наша друга представница Драгана Јовановић после одличне победе у квалификацијама заустављена је у четврфиналу СП. Од ње је била боља Енглескиња. Драгана је у априлу у Софији на Европском првенству узела бронзу.

БОНУС: НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ