НЕЋЕ БИТИ ЛАКО НАСЛЕДИТИ САВИЋА: Пет кандидата за селектора ватерполиста Србије

С. К.

03. 10. 2022. у 09:00

КО ће наследити великог Дејана Савића на кормилу ватерполо репрезентације Србије, питање које мучи све љубитеље спорта. У ВСС истичу да ће се ускоро знати нови стратег, али јасно је да морају да се одлуче између неколико стручњака који су оставили дубљи траг у трофејном спорту.

Тренутак је, ипак, деликатан, јер је тешко наследити некога као што је Савић, који је са селекцијом освојио све што се могло освојити. Али, то није само једини терет који ће пратити новог селектора. Задатак је и да се репрезентација врати на победнички колосек, јер су ове године попијене две горке пилуле, а нарочито је свима тешко пало шокантно девето место на Европском првенству у Сплиту.

Као први кандидат спомиње се Владимир Вујасиновић. Некадашњи капитен "делфина" је све до Токија био Савићева десна рука. Добро познаје стање у нашем ватерполу. Вујасиновић је после одласка из Новог Београда нови изазов пронашао у грчком Вуљагменију. Као тренер се доказивао у Партизану и Про Реку, био је успешан и са младим селекцијама Србије...

Национални тим можда би могао да преузме и некадашњи трофејни селектор Дејан Удовичић. Али, прекаљени тренер од 2013. води репрезентацију САД, има уговор од Олимпијских игара 2024. у Паризу и питање је да ли је спреман да се врати.

У систему репрезентације одавно је и стратег Радничког Урош Стевановић. Талентовани стручњак је нарочито успешан последњих година са младим селекцијама. Лане се радовао злату на СП до 20 године, ове године је са репрезентацијом био други на СП до 18 година у Београду и шампион Старог континента на ЕП до 19 година у Подгорици. Не заборавимо да је пре три године у Кувајту наша репрезентација до 20 година освојила светско сребро.

Никако не би требало изгубити из вида ни некадашњег капитена Србије Живка Гоцића, који је овог лета преузео Нови Београд. Легендарни ватерполиста се као тренер доказао у Солноку, с којим је освојио мађарско првенство и куп, као и Еврокуп. Многи му предвиђају блиставу тренерску каријеру.

Не заборавимо ни легендарног Игора Милановића, који је после епизоде у Новом Београду преузео кормило грчког Олимпијакоса...

Први циљ - Париз 2024.

НАЈВАЖНИЈИ задатак новог селектора биће да одведе репрезентацију на Олимпијске игре у Паризу 2024. Дотле ће се због згуснутог календара одиграти два светска и једно европско првенство. Уз то, биће напорна и клупска сезона, која ће се окончати крајем маја финалним турниром Лиге шампиона у Београду.

БОНУС ВИДЕО: Митровићевих 50 голова за Србију: како погађа „Митро гол“?

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани црвено-бели не смеју представљати тежак задатак за пирате

БРЕСТ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У ЛИГУ ШАМПИОНА: Раштимовани ''црвено-бели'' не смеју представљати тежак задатак за ''пирате''

ФУДБАЛЕРИ Бреста свој поход на Лигу шампиона настављају против Ремса којег ће угостити на отварању 33. кола Лиге 1 (21:00).

10. 05. 2024. у 08:00