СРБИЈА ПОБЕДИЛА АУСТРАЛИЈУ: "Делфини" заиграли како знају и показали зашто су ватерполо сила

24. 07. 2022. у 15:33

ВАТЕРПОЛИСТИ Србије победили су Аустралију са 14:7 (4:3, 3:1, 2:3, 5:0) у 3. колу Завршног турнира Светске лиге који се игра у Стразбуру.

СРБИЈА ПОБЕДИЛА АУСТРАЛИЈУ: Делфини заиграли како знају и показали зашто су ватерполо сила

Заиграли су изабраници Дејана Савића онако како знају и одмах су ставили до знања ривалу зашто су ватерполо сила. Ово им је био први тријумф на турниру.

Аустралија се држала само прву четвртину коју су "делфини" добили 4:3. Од тог момента одбрана наше репрезентације је почела сјајно да ради, па је Србија у другом периоду примила само један гол.

Ривал нашег националног тима је подигао ниво игре у трећем периоду који је добио са 2:3. Ипак, разгоропадила се Србија у последњем периоду и противнику није дозволила да савлада Лазара Добожанова.

"Делфини" су на овој утакмици извели шест петераца и сваку пут су били прецизни, што је још један показатељ одличне игре.

Најефикансији у нашој репрезентацији је био Гаврил Суботић са четири гола, а један мање је постигао Марко Радуловић.

Још увек се не зна на ком месту на табели ће изабраници Дејана Савића окончати групну фазу. У случају да Шпанија савлада Црну Гору биће трећи и играће са вицешампионом света, селекцијом Италије. Уколико светски првак изгуби од наших комшија бићемо на четвртој позицији и следи нам дуел са САД.

Четврта четвртина: Србија - Аустралија 14:7

32' - Крај утакмице!

31' - Подигао се Суботић и са шест метара погодио. Ово му је био четврти погодак на утакмици и најбољи је стрелац Србије.

29' - Фантастичан напад наше селекције. Кружила је лопта, потом дошла до Немање Вица који је погодио са два метра. Занимљиво ово је његов први гол на турниру.

28' - Сјајно се Србија изборила за шести петерац на утакмици. Серију погодака са пет метара наставио је Марко Радуловић и "делфини" први пут иду на четири гола вишка. Након добре одбране уследила је мајсторија Петра Велкића - гол шраубом.

26' - Одличан напад играча више. Дејан Савић је на тајм-ауту објавио шта треба да се игра, а Огњен Стојановић сјајним шутем са леве стране поново враћа +3 на наш конто - 10:7.

25' - Аустралије је добила трећи спринт за лопту, но лош одиграли су лош први напад у последњој деоници меча.

Трећа четвртина: Србија - Аустралија 9:7

24' - Лоша одбрана Србије. Аустралија је то искористила и изнудила петерац и то на три секунде пре краја. Сигурал реализатор је био Чаз Пот.

24' - Имао је наш ривал контру да дође на гол заостатка, али је фантастично интервенисао Добожанов. На другој страни Немања Вицо је изборио петерац. Србија са пет метара не греши, још једном је прецизан био Суботић.

23' - Смањује Аустралије предност. Изнудили су фаул Радуловића, а Нејтан Пауер је другим поготком оставио наду у преокрет.

22' - Ни једни ни други нису искористили играча више, па је резултат са старта трећег периода непромењен. "Делфини" чувају предност од три гола разлике.

19' - Србија се изборила за четвери петерац. Велкић је фаулиран непрописно, док је до другог гола на утакмици стигао Суботић.

17' - Упсели су наши ватерполисти да дођу први до лопте, али нису реализовали први напад, пошто је статива спречила Суботића да постигне погодак. Аустралијан после дужег времена долази до гола, а у стрелац је био Блејк Едвардс.

Друга четвртина: Србија - Аустралија 7:4

16' - Фантастична друга четвртина "делфина" који су примили само један погодак и са великих три гола предности иду на одмор.

14' - Невероватан промашај Аустралије. Из изгледне позиције је погођена пречка, па је казна стигла на другој страни након што је са пет метара погодио Стојановић.

11' - Сјајна контра "делфина" и гол Гаврила Суботића. Није много чеквао ватерполиста Црвене звезде. Искреирао је добру позицију и уписао се стрелце, те на тај начин одвео Србију први пут на +2 - 6:4.

9' - Дуго је држао лопту Вук Милојевић, финтирао ривала, тражио позицију и на крају погодио за нову предност наше репрезентације.

9' - Други пут на мечу Аустралијанцу су први допливали до лопте и одмах долазе до изједначења. Изненадили су Србију која се није поштено ни наместила у одбрани, а Блејк Едвардс се други пут уписао у стрелце.

Прва четвртина: Србија - Аустралија 4:3

8' - Фантастичан завршетак прве четвртине. Извио се Лукић из воде и из велике даљине успео да погоди мрежу ривала и донесе прву предност "делфинима".

6' - Сада је Вучинић преузео улогу од Радуловића и погодио са пет метара. Србија недозвољава ривалу да се одлепи, па се за сада игра гол за гол.

5' - Други погодак на утакмици Радуловића. Одлично је комбиновао са Лукићем и пронашао је рупу у одбрани ривала што му је омогућило да поново изједначи исход. На другој страни сјајан позициони напад противника Србије који је голом са позиције центра завршио Нејтан Пауер.

4' - До првог петерца је дошла и Аустралија, а Лук Павилрд, члан Барселонете је погодио за ново вођство своје репрезенације.

4' - Није ривал "делфина" искористио играча више, али лош напад одиграла је и наша селекција, па је резултат непромењен.

2' - Аустралија је повела из првог напада, али је на другој страни Немања Вицо изборио петерац који је у гол претворио Марко Радуловић.

Уочи меча:

У подмлађеном саставу су стигли "делфини" на ово такмичење које се одржава у Стразбуру и највише је та младост разлог за два пораза у прве две утакмице.

Чак девет играча који су играли на Светском првенству сада нису ту. Нема лидера попут Бранислава Митровића, Душана Мандића, Николе Јакшића... али ту су нека нова имена која су будућност нашег ватерпола.

Србија је у првом колу поражена од Црне Горе, док је у другој рунди изгубила од Шпаније и то тако што је пала у финишу утакмице.

Сада актуелне олимпијске шампионе, ватерполисте Србије чији је УНИQА спонзор очекује дуел са Аустралијом који има учинак 1-1. Ово је дуел за пласман, пошто све четири екипе из групе пролазе у нареднуе фазу.

БОНУС ВИДЕО: Радоњић запевао, одушевио саиграче