ЗАПЛЕЊЕНА ИМОВИНА РУСКОМ ВОЗАЧУ Ф1: Није им довољно што су Мазепину дали отказ, сада му одузимају милионе евра вредан стамбени комплекс
НАСТАВЉА се заплена имовине руским држављанима на Апенинском полустрву. На нишану су сада руски возач Формуле 1 Никита Мазепин и његова породица, којима је „замрзнута“ имовина у вредности од 105 милиона евра у Олбији (Сасари) на Сардинији, након што је ЕУ увела санкције руским грађанима.
FOTO: EPA
Мазепин је 5. марта добио отказ у тиму Хас, а потом је уследила, по налогу италијанског Министарства за финансије, заплена имовине коју је спровела Финансијска полиција, а уз њега се наводи и име његовог оца Дмитрија Аркадијевича Мазепина.
Реч је о стамбеном комплексу у Олбији, имовина се приписује њима иако је у власништву једне „стране корпорације“, стоји у образложењу Финансијске полиције.
У Италији је још 22. марта пописана вредност имовине руских олигарха, али не само њих већ и мање богатих грађана која је заплењена и већ је била премашила цифру од једне милијарде евра.
И није реч само о јахтама, луксузним вилама, већ и о фирмама у које су инвестирали руски држављани.
БОНУС ВИДЕО - Да ли је Партизан оштећен?
Препоручујемо
ПОЗНАТО КО СУДИ ДЕРБИ! Делио правду у три Вечита дербија, "лаган" на картонима
11. 04. 2022. у 16:19
НАДАЛ ОДУСТАО ОД ОМИЉЕНОГ ТУРНИРА: Шпанац пропушта све до Ролан Гароса?
11. 04. 2022. у 15:00
СТАРА ДАМА ЛЕЧИ ЕВРОПКЕ РАНЕ У РИМУ: Вучица је (скоро) непобедива на Олимпику, овде су славили само Интер и Наполи (плус Торино два пута)
РОМА дочекује Јувентус на Олимпијском стадиону у кључном сусрету у трци за квалификације за Лигу шампиона.
01. 03. 2026. у 06:00 >> 03:00
ДА ЛИ ЈЕ МОГУЋЕ? Иран се повлачи са Светског првенства у фудбалу?! Ево ко ће га заменити!
Најновије вести везане за рат који је отпочео на Блиском истоку, а напад на Иран био је окидач за то, тичу се Светског првенства у фудбалу чији су домаћин и Сједињене Америчке Државе.
28. 02. 2026. у 22:46 >> 23:00
БИО У ПОСЕТИ ЈУГОСЛАВИЈИ `89: Ко је ликвидарни ајтолах Али Хамнеи? Историјски ОБРТ за Иран - постоје само ДВЕ опције
У АМЕРИЧКО-ИЗРАЕЛСКОМ нападу на Иран, убијен је врховни верски вођа, ајатолах Али Хамнеи док је обављао своје дужности у канцеларији у Техерану.
01. 03. 2026. у 12:45
Коментари (0)