РУСИЈА ПРЕКО УКРАЈИНЕ У ФИНАЛУ: Храбра игра "зборнаје" и одбрањен пенал у последњем минуту неутралисали неспортску игру противника

04. 02. 2022. у 18:57

КАКВА драма је виђена у полуфиналу Европског првенства у футсалу! Састале су се Русија и Украјина у не баш идеалном тренутку, имајући у виду тренутну затегнуту политичку ситуацију. Футсалери Русије пласирали су се у финале после шокантне завршнице у којој се победник није знао до самог краја. Херој зборнаје био је голман Дмитриј Путилов, који је одбранио пенал у последњем минуту утакмице за коначних 3:2.

РУСИЈА ПРЕКО УКРАЈИНЕ У ФИНАЛУ: Храбра игра зборнаје и одбрањен пенал у последњем минуту неутралисали неспортску игру противника

Русији је ово било пето узастопно полуфинале, а укупно девето на шампионатима Старог континента. Зборнаја је једном била шампион (1999) и пет пута вицепрвак Европе, док ће се Украјинци после два сребра (2001, 2003) борити за своју прву бронзу.

Русија је одиграла феноменалан меч, дисциплинованом и фокусираном игром је потпуно неутралисала све атаке Украјине, чији футсалери су се више истакли нервозом и неспортским потезима него умећем игре малог фудбала.

Украјина је већ у првом полувремену заиграла са играчем више у пољу, пошто је претходно Русија повела већ у другом минуту преко Антона Соколова.

Чињеницу да је ривал био без голмана Русија је искористила бриљантним додавањем чувара мреже Дмитрија Путилова – он је пронашао високог Андреја Афанасјева који је најпре погодио пречку, а из одбитка је потом затресао мрежу.

Украјина је већ у следећем нападу искористила играча више, Јуриј Сири је успео да постигле гол, а чинило се да је победник решен после феноменалног поготка маказицама Артјома Нијазова у 31. минуту, али је драму унео Данил Абашкин четири минута касније.

Драма је достигла врхунац у 39. минуту, Афанасјев је фаулирао ривала у казненом простору, капитен Шотурма је приступио извођењу, али је голман Димитри Путилов био на висини задатка и одбранио је ударац.

Украјина је имала још једну велику прилику, али је руски тим френетичном одбраном успео да сачува предност и обезбеди место у финалу. противник ће бити бољи из Иберијског дербија, репризе последњег финала између најтрофејније европске селекције Шпаније и владајућих европских и светских шампиона Португалије.

(Спутњик)

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45