ЂЕРОНА ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ФРАНЦУСКЕ: "Жерарове одбране одлчиле, тим се распао после тога"

17. 01. 2022. у 23:30

СЕЛЕКТОР рукометне репрезентације Србије Тони Ђерона оценио је да је утакмицу против Француске решио голман триколора Жерар, пошто се тимска игра орлова распала после његових одбрана у првом полувремену.

ЂЕРОНА ПОСЛЕ ПОРАЗА ОД ФРАНЦУСКЕ: Жерарове одбране одлчиле, тим се распао после тога

Олимпијски шампион одржао нам је лекцију из рукомета иако је крајњи резултат прихватљивих минус четири (25:29), а током првог полувремена имали смо период од скоро 12 минута без постигнутог гола.

– Након три одбране Жерара, примили смо три гола. Покушали смо да играмо и са играчем голманом. Покушали смо да нађемо решења за игру унутар шест метара, али он је изванредно бранио, чак девет пута у првом полувремену. Тим се тада распао. Покушали смо да се вратимо у другом полувремену, да покажемо људима како желимо наставити са борбом. Показали су зашто су Олимпијски шампиони. Морамо да наставимо са радом, и надам се да нас у наредним активностима, ковид неће убити као овог пута - рекао је Ђерона.

Шпански стручњак истакао је да је наступ на Европском првенству добро искуство за тим који је у изградњи, а да је корона умногоме пореметила планове.

–Било је добро искуство. Треба нам више тога, као што смо показали данас. У нашем тиму, само су седморица играча играла европска такмичења са својим клубовима. Ово није довољно, морамо радити много више, само осам утакмица за годину дана. Требало је да играмо више мечева, али припреме су нам отежане због хаотичне ситуације са корона вирусом. Нису проблем играчи који су пошли са нама, нисмо имали довољно времена да радимо са њима - закључио је селектор.