ПОРАЗ СРБИЈЕ: Хрватска боља у дербију Балкана, вадићемо се против олимпијског шампиона

15. 01. 2022. у 21:14 >> 21:20

РУКОМЕТАШИ Србије поражени су од Хрватске у другом колу Европског првенства у Мађарској и Словачкој - 20:23.

Foto AP

Био је ово први пораз Тоније Ђероне отако је сео на клупу Србије. Наша репрезентација остала је у игри упркос поразу али мораће да победи олимпијског шампиона Француску.

Биће нам потребна победа од два разлике за пролаз, док би у случају победе од четири гола изабраници Тонија Ђероне могли и до првог места. Али све ће се знати у понедељак од 22 сата.

Меч су обележили и националистички испади. Целим током меча део хрватских "навијача" узвикивао је погрдне слогане, добро познате још из времена заједничке државе - "Убиј Србина" и "Србе на врбе". Посебан скандал изазвали су организатори ЕП који су дозволили да се почетком другог полувремена са разгласа чује песма усташе Марка Перковића Томпсона.

КРАЈ УТАКМИЦЕ

60'- УСпео је и голман Хрватске Шуњић да се упише у стрелце.

59' Орбовић смањује, али узвраћа Чупић шестим голом на утакмици за четири гола предности на конту Хрвата.

57'- Мартиновић ставља тачку на ову утакмицу! Србиај ће против олимпијског шампиона Француске морати да тражи визу за други круг.

56'- Коначно промашује Јучин, тачние Цупара зауставља његов шут. С друге стране, Шуњић брани покушај Илића са крила и Србија опет није реализовала играча више.

54' - Тин Лучин наставља да блиста. У најгорем тренутку за Србију, разгоропадио се овај 22-годишњак који је прилику у Хрватској добио само захваљујући великом пробле,у са корона вирусом - 16:20.

53'- Постижемо гол после пет минута поста.

52' - Цупара нас одржава у каквој таквој нади. Одбранио је зицер Чупићу и спречио да Хрвати оду на недостижних плус пет. Али и овако је Србија у тешкој ситуацији.

50' Чупић преко крила враћа плус четири пробуђеној Хрватској, Тони Ђерона је приморан да тражи тајм-аут.

48' Лучин је незауатављив у другом полувремену, доноси сада Хрватској 18:15, а после лошег напада орлова, имају Хрвати шансу да се врате на плус четири. То ће им олакшати играч више.

46' Лазар Кукић је одигроа димултанку против одбране Хрвастке и смањио на 15:17. Натерао је селектора коцкастих да зове тајм-аут.

43' Искључен је МАртиновић, то је његово друго искључење и Србија има играча више. Ђукић погађа пречку. Из контре Хрвати са играчем мање дтижу до плус четири, али узвраћа Србија са брзим центром.

42' Узвраћа Мартиновић са пенала и враћа плус три за "каубоје", али постигли смо гол са играчем мање. Пешмалбек, стрелац.

40' Седмерац за Србију реализује Дарко Ђукић. Има још времена за преокрет.

39' Хрватска је на крилима голмана Шуњића, који је одбранио три напада орлова за редом, опет преузела конце игре и враћа предност од три гола - 11:14!

35' Смањила је Србије опен на само гол заостатка, Дарко Ђукић преко крила користи играча више - 11:12

34' Први гол у другом делу постиже Србија. Цупара је зауставио шут Мартиновића а Борзаш у контранападу смањио на 10:11. Нажалост, Хрвати су већ у следећем нападу вратили плус два.

31' Почело је друго полувреме и то скандалом! Са разгласа се чује песма хрватског ултранационалисте Томпсона, што је навијаче "коцкастих" довело у екстазу.

Србија - Хрватска 9:11

Србија - Хрватска 19:23 (9:11)

Дворана: ПИК сегедин

Гледалаца: 8.000.

Судије: Шулце и Тонис (обојица из Немачке)

ХРВАТСКА: Пешић, Марић, Гаџа, Ивић, Чупић, Муса, Циндрић, Шуњић, Граховац, Лучин, Јагањац, Равнић, Мартиновић, Шипић, Главаш, Јелинић.

СРБИЈА: Бомаштар, Борзаш, Сретеновић, Ђукић, Пешић, Радивојевић, Пешмалбек, Илић, Кукић, Марсенић, Шотић, Милосављевић, Орбовић, Радовић, Цупара, Иванишевић.

30' После првог полувремена Хрватска има предност од два гола - 11:9.

Штета! Добро су се држали наши, одбрана 6-0 је одолевала нападима "ватрених", али не у завршна два минута, када су Хрвати серијом 3:1 дошли до +2 на великом предаху. Али, нема одустајања. И иначе, а нарочито после овако доброг наступа "орлова" у уводних 30 минута игре. Још пола сата борбе је пред нама...

27' Два фаула у нападу у низу и неколико минута без гола, а онда и тајм-аут селектора Ђероне на мање од четири минута до краја. Резултат је 8:8.

24' Велика борба
Хрватска је успела да поново дође до предности, али имамо ново изједначење преко Радивојевића са крила. Његов четврти гол, 8:8.

21' Цупара одбранио седмерац!
Јагањац погађа за 7:7, Орбовић испуцава лопту далеко преко гола, а онда Хрвати добијају први седмерац на утакмици... И Цупара брани најстрожу казну коју је извео Чупић! Остаје 7:7!

19' Преокрет!
Шипић прави фаул у нападу, а онда иде феноменална акција Србије за Марсенића – преокрет, 7:6!

17' Изједначење, сјајни Цупара!
Јагањас успева да са бековске позиције постигне гол упркос томе што Хрватска има играча мање.
И Србија реализује свој напад, стрелац је Борзаш (5:6).
Лука Циндрић не успева да постигне први гол на турниру, а Владимир Цупара сјајно брани вечерас.
Стижемо до изједначења преко првог седмерца на утакмици, постиже га Радивојевић – 6:6!

14' Уписао се Орбовић, Србија са играчем више
Мартиновић закуцава лопту под пречку, Цупара није могао ништа. Међутим, узвраћа Србија преко Орбовића – 4:5.
А затим креће и искључење за Хрватску, друго, напоље иде Мартиновић због повлачења.

11' Србија све боља
Није дуго трајала еуфорија српских рукометаша, Јагањац постиже први гол за 2:4, а Орбовић компликује и Пешић брани његов ударац.
Хрвати то не кажњавају, а Јелинић затим добија прво искључење у својој репрезентацији. Следи гол други гол вечерас за Радивојевића – 3:4!

8' Ау, какав гол!
Спектакуларан гол! Каква асистенција Вање Илића и каква реализација Богдана Радивојевића.
Мајсторија за 2:3!

6' Уписала се Србија!
Марсенић – 1:3!

5' Србија нема одговор
Комплетиран је наш тим, али нема решења за сјајан продор Мартиновића – 0:3.

4' Не може са два играча мање
Чупић је поново стрелац, након што је Србија направила фаул у нападу – 0:2.

3' Води Хрватска
Коначно је заврен први напад на утакмици. Србија са два играча мање прима први гол на утакмици, стрелац је Чупић.
0:1

2' Два искључења за Србију!
Велика борба на почетку меча. Напад Хрватске траје чак два минута. Два искључења за Србију.

1'Утакмица је почела.

БОНУС ВИДЕО: Судија усред ринга морао да успава ММА борца