ШУМАДИНЦИМА ДРУГИ ТРОФЕЈ: Раднички надиграо Нови Београд у финалу Купа Србије

С. К. - С. Р.

28. 12. 2021. у 21:11

СЛАВЉЕ ватерполиста Радничког. Крагујевчани су други пут у својој историји освојили Куп Србије. Шумадинци су у финалу завршног турнира у Београду шокирали фаворизовани Нови Београд са 11:9 (2:4, 4:1, 3:1, 2:3).

- Спремали смо се за овај финални турнир, успели да одиграмо срцем, храбро, да надоместимо квалитет Новог Београда. Одлична игра у одбрани била нам је ветар у леђа да победимо - истакао је бек Радничког Милош Ћук.

Велики окршај обележио је сјајни голман Радничког Лазар Добожанов који је сјајним бравурама чувао своју мрежу и доносио самопоуздање саиграчима да гранитном одбраном отупе оштрицу напада Новог Београда и зауставе сјајне нападаче Мандића, Влахопулоса, Душка Пијетловића...

Ватерполисти Радничког са пехаром намењеном победнику Купа Србије/ФОТО: ВК Раднички Крагујевац

Почетак није наговештавао тријумф Крагујевчана. "Вукови" су као у полуфиналу против Партизана кренули силовито и головима Виктора Рашовића (2) и Душка Пијетловића и већ у трећем минуту водили са 3:0. Крагујевчани су у тим тренуцима деловали конфузно, нервозно, без јасног циља.

Ипак, Шумадинци су успели да се консолидују, најпре у одбрани. Изванредно су се бранили са играчем мање, а у нападу су се окуражили после првог гола Милоша Ћука у последњем минуту прве четвртине.

ТРИЈУМФ ВОЈВОДИНЕ

ВАТЕРПОЛИСТКИЊЕ Војводине одбраниле су пехар. Новосађанке су у финалу Купа Србије у Београду савладале Црвену звезду са 18:11 (3:2, 4:3, 5:3, 6:3).

Код победница најефикаснија је била Хамзева са пет погодака, по три су дале Швец, Попов, Дамњановић, два Пантовић, а по један Амлијева и Моћан. Голове за црвено-беле постигле су: Мамоглу 3, Пејчић, Ј. Лујић и И. Лујић по 2, Илић и Гашић.

Преокрет је почео у другој четвртини. Изабраници Уроша Стевановића успели су да наметну свој ритам, били су све сигурнији и неумољиви у нападу и у финишу друге четвртине први пут су повели са 6:5.

Од тог тренутка "вукови" су били све нервознији, нарочито у нападу, што су Крагујевчани умешно кажњавали. У трећој четвртини због три личне грешке меч пре времена завршили су Душко Пијетловић, Мандић, Гогов што је и те како олакшало посао Радничком да се одлепи на 9:6.

- Знали смо како ће да играју. Били смо нервозни, нисмо успели да превазиђемо неке ствари. Имали смо утакмицу у рукама, али је Раднички био бољи - признао је Душко Пијетловић.

Почетком последње четвртине Нови Београд не користи два играча више, да би потом у петом минуту Јосип Врлић пропустио прилику да одлучи победника. То као да је дало крила домаћину, па је Страхиња Рашовић са два гола вратио наду Новом Београду. Ипак, Јанковић и Врлић су у 31. минуту головима разрешили све дилеме. До краја Никола Јакшић је саму успео да ублажи пораз свог тима.

НОВИ БЕОГРАД - РАДНИЧКИ 9:11

БАЗЕН:"25. мај Милан Гале Мушкатировић". Гледалаца: 600. Судије: Путниковић и Раковић. Играч више: Нови Београд 16 (4), Раднички 13 (5). Два играча више: Нови Београд 2 (1) , Раднички 3 (3). Петерци: Нови Београд 1 (1), Раднички 2 (1)

НОВИ БЕОГРАД: Гојко Пијетловић (9 одбрана, 1 петерац), Страхиња Рашовић 3 , Мандић 2 (1), Шушиашвили, Вучинић, Душко Пијетловић 1, Гогов , Никола Јакшић 1, Перковић, Влахопулос, Драшовић, Виктор Рашовић 2, Фернандез, Мартиновић.

РАДНИЧКИ: Добожанов (10 одбрана), Бранковић, Станојевић, Јанковић 3 (1), Ћук 1, Круг, Укропина 1, Пљеванчић, Тохољ, Миличић, Лукић 2, Врлић 1, Тодоровски, Радуловић 3.

По четвртинама: 4:2, 1:4, 1:3, 3:2.

ПАЛА ОДЛУКА! Ево кога је Новак Ђоковић одабрао за тренера, мастерс у Риму све открио (ВИДЕО)

Новак Ђоковић је недавно завршио више него успешну сарадњу са хрватским тренером Гораном Иванишевић, а сада је постало јасно и ко ће бити Нолетов тренер на римском мастерсу.

06. 05. 2024. у 21:35