ЈЕДАН ОД НАЈБОЉИХ БОКСЕРА СВИХ ВРЕМЕНА СТИГАО У БЕОГРАД: Рој Џонс јуниор дошао да буде део спектакла

27. 08. 2021. у 10:13

ROJ Џонс jуниор слетео у српску престоницу спреман да подели бокс чаролију са Београдом и светом

Један од најбољих боксера свих времена - Рој Џонс Јуниор поново је у Београду. Легендарни шампион који је уједно и промотер Светског првенства у боксу, које ће бити одржано у београдској Арени од 26. октобра до 6. новембра 2021, одмах по слетању на аеродром "Никола Тесла" изразио је велико задовољство што је за мање од два месеца у новој посети главном граду Србије, овај пут у улози професора племените вештине.

Светски дан бокса биће обележен 27. августа 2021. манифестацијама широм света, а централно обележавање ове године припало је Београду као домаћину СП.

Сви који се нађу на Тргу у Београду од 18 часова 27. августа имаће ту прилику и задовољство да уживо испрате час бокса који ће одржати великан племените вештине и један од најбољих бораца у историји, који је освојио све што се освојити може, који и даље има исту жеђ за овим спортом коме је посветио живот.

Рој Џонс јуниор освојио је титуле у све четири тежинске категорије, укључујући титуле у средњој, супер средњој, полутешкој и тешкој категорији, и једини је боксер у историји који је започео своју професионалну каријеру у лакој средњој категорији, а затим стигао до титуле првака у тешкој категорији. Као аматер представљао је Сједињене Америчке Државе на Летњим олимпијским играма 1988. године, освојивши сребрну медаљу у лакој средњој категорији након једне од најконтроверзнијих одлука у историји бокса.

Многи сматрају да је Јонес један од најбољих боксера свих времена, а посебан печат у историји спорта оставио је 2003. када је освојио WБА титулу у тешкој категорији, поставши први бивши шампион у средњој категорији који је освојио титулу тешке категорије на шта се чекало 106 година.  Године 1999. постао је неприкосновени шампион у полутешкој категорији ујединивши титуле WБА, WБЦ и ИБФ. У профи рингу одбоксовао је 75 мечева, забележио 66 победа, од тога 47 нокаутом.

Џонс је био познат по свом јединственом стилу борбе који је пркосио многим најстаријим боксерским традицијама. Његов стил се у великој мери ослањао на његову велику брзину руку, рефлексе, атлетизам, интелигенцију и снагу нокаута који су често били одлучујући фактори у већини његових борби.

Легендарни Џорџ Форман, двоструки шампион света и освајач златне медаље на ОИ рекао је једном приликом за Роја Џонса Јуниора: "удара попут тешке категорије и креће се као лака категорија." За Џонса се такође каже да је интегрисао борбе петлова у свој боксерски стил, често користећи претеране финте да ухвати своје противнике ван равнотеже. Такође је имао могућност да задаје ударце из чудних углова које његови противници нису видели, а његов необичан стил било је врло тешко прилагодити већини противника који су се често борили да пронађу спаринг партнера који би могли имитирати његов јединствени стил.

За многе Џонс је највећи бокс шампион свих времена, непоновљиви маестро магичног четвероугла који ће ту јединствену чаролију бокса кроз јавни час представити у срцу Београда и послати је широм меридијана.

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39