МАРКЕЗ ПОНОВО ПОБЕЂУЈЕ: Шпанац славио у трци Мото ГП шампионата после скоро две године

Танјуг

20. 06. 2021. у 17:22

ШПАНСКИ мотоциклиста Марк Маркез, возач Хонде, победио је данас у трци за Велику награду Немачке у Мото ГП на стази "Сахсенринг" у Немачкој.

Осмоструки првак света забележио је укупно 83. победу у каријери, прву после 19 месеци, односно трке у Херезу када је пао и сломио руку.

Друго место освојио је Мигел Оливеира на КТМ-у, а треће Француз на Јамахи Фабиа Квартараро.

Квартараро на челу генералног пласмана сада има 131 бод, 22 више од Жоана Зарка, који је данас освојио осмо место.