МИНИСТАР СТЕФАНОВИЋ ЧЕСТИТАО КУКОЉУ: Честитам на великом успеху, Александре!

11. 06. 2021. у 23:24

ВОЈНИ службеник Александар Кукољ, припадник Спортске јединице Војне академије, освојио је друго место у категорији до 100 килограма на Светском првенству у џудоу за сениоре, које се одржава у организацији Светске џудо федерације од 6. до 13. јуна у Будимпешти.

Кукољ је у полуфиналном мечу је савладао Канађанина Шелди Елнаса, да би у финалном мечу након велике борбе изгубио меч од светског шампиона и трећепласираног са европског првенства, Португалца Фонсека Жорге.

Потпредседник Владе и министар одбране др Небојша Стефановић честитао је Александру на постигнутом успеху.

- Александар Кукољ, припадник Спортске јединице Војне академије, освојио је друго место у категорији до 100 килограма на Светском првенству у џудоу за сениоре, које се одржава у организацији Светске џудо федерације од 6. до 13. јуна у Будимпешти. Честитам на великом успеху, Александре! - написао је на свом Фејсбук профилу министар Стефановић.

Овим резултатом Александар Кукољ је потврдио светску класу и поправио пласман на светској ранг листи чиме је увећао своје шансе за коначни циљ, пласман на Олимпијске игре у Токију.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17