ИЗАБРАН ТИМ спортиста избеглица за Олимпијске игре у Токију

Александар Илић
Александар Илић

08. 06. 2021. у 15:23

ТИМ избеглица за Олимпијске игре у Токију имаће 29 спортиста, који ће се такмиче у 12 спортова.

ИЗАБРАН ТИМ спортиста избеглица за Олимпијске игре у Токију

Фото: EPA-EFE/FRANCK ROBICHON

Тим, који је Међународни олимпијски комитет одабрао данас, састављен је од 55 чланова, који су побегли из матичних земаља и добили стипендије за тренирање у новим државама, пренео је АП.

У тиму се налазе чланови пореклом из Авганистана, Камеруна, Конга, Републике Конго, Еритреје, Ирана, Ирака, Јужног Судана, Судана, Сирије и Венецуеле.

Такмичиће се у пливању, атлетици, бадминтону, боксу, кануу, бициклизму, џудоу, каратеу, стрељаштву, теквондоу, дизању тегова и рвању.

- Ви сте саставни део наше олимпијске заједнице и поздрављамо вас раширених руку, рекао је председник МОК-а Томас Бах спортистима када је објавио свој избор, додајући да ће послати снажну поруку солидарности, отпорности и наде свету.

Спортисти избеглице такмичиће се против 206 репрезентација. Олимпијске игре у Токију биће одржане од 23. јула до 8. августа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦЕО СВЕТ У ШОКУ! Ево шта су урадиле фудбалерке Ирана на првој међународној утакмици откако су Америка и Израел напали њихову земљу (ВИДЕО)

ЦЕО СВЕТ У ШОКУ! Ево шта су урадиле фудбалерке Ирана на првој међународној утакмици откако су Америка и Израел напали њихову земљу (ВИДЕО)

Док траје напад на Иран, који су започели САД и Израел, али и одговор Ирана у виду напада на суседне земље које помажу ту агресију, и спорт и те како осећа последице новонастале ситуације. Рат је, како и не би... Али, мало ко је очекивао оно што су урадиле иранске фудбалерке.

03. 03. 2026. у 15:54

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

ШОК! Цео свет гледа и не верује шта ради Србин док бомбе падају у Дубаију