СПЕКТАКЛ У БЕОГРАДУ: Почиње финални ватерполо турнир Лиге шампиона
ЗАВРШНИ турнир ватерполо Лиге шампиона, почиње данас и трајаће до суботе на базенима СЦ “11.април“ на Новом Београду.
Н. Параушић
На финалном турниру Лиге шампиона играће Бреша (Италија), Марсеј (Француска), Ференцварош (Мађарска), Олимпијакос (Грчка), Про Реко (Италија), Југ (Хрватска), Хановер (Немачка) и Барселонета (Шпанија).
Србија ове сезоне није имала клупског предатвника у такмичењу, али ће за трофеј борити петорица репрезентативаца.
Пошто је у претходној сезони такмичење прекинуто, Никола Јакшић и Ференцварош у Београду ће бранити трофеј, Душан Мандић и Про Реко покушаће да дођу до девете титуле, Милан Алексић и Барселонета се надају другом трофеју, док ће Андрија Прлаиновић и Марсеј, као и Ðорђе Лазић и Бреша, покушати да изненаде.
У првом четвртфиналу данас од 13 сати састаће се Про Реко и Хановер (13.00), након тога следи дуели Ференцварош - Марсеј (15.30), Југ - Бреша (18.00), Барселонета - Олимпијакос (20.30).
У првом полуфиналу сутра од 18 сати играће победник меча Про Реко - Хановер са бољим из меча Барселонета - Олимпијакос, а у другом од 20.30 састаће се победници дуела Ференцварош - Марсељ, те Југ – Бреша.
У суботу су на програму мечеви за пласман и финале, које се игра од 20.30.
Организатор такмичења је ВК Нови Београд у суорганизацији Ватерполо савеза Србије и подршке Републике Србије, Града Београда и општине Нови Београд.
Фајнал ејт игра се у "балону", сви учесници су изоловани, а неће бити ни публике.
Препоручујемо
НЕСТВАРНИ НИКОЛА ЈОКИЋ: Оно што Србин ради не може нико други на планети!
НЕВЕРОВАТНУ сезону игра најбољи кошаркаш данашњице, а ново сјајно издање очекујемо на вечерашњем мечу Нагетса и Маверикса који се састају у "Американ ерлајнс центру" два сата после поноћи.
23. 12. 2025. у 14:30
"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење
Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.
24. 12. 2025. у 19:50
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)