КРАГУЈЕВЧАНИ ШАМПИОНИ: После регионалне титуле Раднички освојио и националну

02. 06. 2021. у 22:17

ВАТЕРПОЛИСТИ Радничког освојили си титулу шампиона Србије пошто су у мајсторици финалне серије плеј-офа на свом базену савладали Нови Београд 13:9.

Детаљ са првенственог меча Нови Београд - Раднички Фото М. Вукадиновић

Крагујевчанима је ово прва титула националног првака, а други трофеј у сезони након што су освојили шампионски пехар и у регионалној лиги.

Одлучујућа утакмица донела је изузетно квалитетан ватерполо, а три четвртине били су практично изједначене иако су домаћи диктирали темпо и већи део меча били у вођству.

Голман Радничког Лазар Добожанов је био непремостива препрека за Новобеограђане и један од најзаслужнијих што су Крагујевчани у последњу деоницу ушли са два гола предности (7:5).

Раднички је са још три узастопна гола у последњој четвртини стекао недостижно вођство (10:5) и меч рутниски привео крају.

Најефикаснији у победничком табору били су Никола Лукић са три, Страхиња Рашовић и Филип Јанковић са по два гола, док је код Новог Београда најбољи стрелац био Милош Ћук са три гола, а мрежу су по два пута затресли Александар радановић и Драшко Гогов.

ЛИГА ШАМПИОНА ЗА СПАС СЕЗОНЕ: Бајерн у опасности да остане без трофеја први пут после 2012. године

ФУДБАЛЕРИ Бајерна дочекују Реал Мадрид на стадиону "Алијанц арена" овог уторка од 21 час. То је прва утакмица првог полуфиналног пара овогодишње Лиге шампиона и последња прилика за немачког гиганта да освоји неки трофеј у сезони на измаку.

30. 04. 2024. у 08:00