ИГРАЋЕ СЕ ЧЕТВРТА УТАКМИЦА: Звезду издао шут за три поена

22. 05. 2021. у 20:18 >> 22:31

КОШАРКАШИ Будућности победили су Црвену звезду у трећој утакмици финала плеј-офа АБА лиге са 74:71.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Дела Вале са 19 поена, Николић и Ивановић додали су по 11, али Звезда је победила саму себе, највише лошим процентом за три - Добрић и Давидовац су гађали 2/7 обојица, а Лојд и Симоновић из осам покушаја (5:3) ниједан погодак.

И поред лошег процента за три Добрић је сакупио 17 поена, а најефикаснији у црвено-белом дресу био је Лојд са 19.

Следећи меч у серији биће одигран такође у Подгорици, у понедељак од 20 часова и 30 минута.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. МИНУТ - (73:71) Лојд погађа пенале. Лазић прави фаул и Будућност изводи пенале за победу.

39. МИНУТ - (73:69) Симоновић је завршио утакмицу са пет фаулова два минута пре краја. Лојд погађа два пенала за минус четири. Добрић у последњој секунди напада погађа тројку, али враћа Будућност.

38. МИНУТ - Опет је плус седам за Будућност, асистенција Ивановића за Рида. Ивановић непрецизан за три.

37. МИНУТ - (64:61) Добрић прецизан са пенала и поново је један посед разлике.

36. МИНУТ - Ноко закуцава, али Дела Вале и Николић погађају тројке и то је плус седам за домаћу екипу.

35. МИНУТ - (58:55) Еџим помаже Звезди петим фаулом после кога је направио и техничку. Дејан милојевић тражи тајм-аут, да ли је овај потез Американца можда најава Звездиног преокрета и освајања титуле?

34. МИНУТ - Волден прави пети фаул и утакмица је за њега завршена.

32. МИНУТ - (53:53) После тројке у нападу, заиграо је Лазић и невероватну одбрану, са три украдене лопте омогућио Звезди ново изједначење!

31. МИНУТ - Није могла боље да почне последња деоница за црвено-беле - тројком Бранка Лазића.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

29. МИНУТ - Будућност је други пут на утакмици направили серију од 7:0 и опет има плус пет.

28. МИНУТ - Поново води Будућност (47:44).

25. МИНУТ - (38:38) Давидовац је промашио тројку, па с друге стране направио фаул.

24. МИНУТ - (38:36) Одлична одбрана Нока, Ивановић из очаја гађа, али промашује тројку. С друге стране непрецизан Добрић, али Волден погађа тројку за вођство Звезде!

23. МИНУТ - (36:35) Прве поене у другом полувремену постиже Рид са пенала – 36:32. Тројку из угла постиже Лазић, па Николић маши дугу двојку. Тројку маши Давидовац, али Лазић хвата офанзивни скок. Давидовац је поново промашио.

Будућност губи још једну лопту.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. МИНУТ - (35:32) Будућност погађа новуу тројку за плус три, Радоњић узима тајм-аут за последњи напад у првом полувремену. Добрић покушава из даљине за три, не погађа.

17. МИНУТ - Кобс непрецизан за три, једина тројка будућности и даље је она Ивановићева. Кори Волден прави трећи фаул, због чега га је Радоњић одмах заменио. Будућност изједначује тројком Дела Валеа.

16. МИНУТ - (27:30) Разиграо се Лојд и вратио црвено-беле у вођство. Милојевић принуђен на тајм-аут

15. МИНУТ - (26:25 ) Лојд погађа двојку за прекид серије Подгоричана, али Митровић се разиграо.

14. МИНУТ - (24:21) Будућност прави серију од 7:0 и преузима вођство.

13. МИНУТ - Ево и прве тројке за Будућност, опет тај Ивановић! Резултат је 20:21 и Радоњић зове там-аут.

11. МИНУТ - (17:21) Поповић закуцава преко Добрића, а у следећем нападу промашује тројку којом би будућност прешла у вођство. Лојд погађа слободна бацања и враћа плус четири.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Звезда води после прве четвртине 19:15. Дејана Давидовац са седам поена - све у последњих два минута - и Огњен Кузмић са пет најзаслужнији су за вођство црвено-белих.

10. МИНУТ (15:19)

7. МИНУТ - (11:11) Давидовац на кратко доводи Звезду у предност. С друге стране Кобс погађа два слободна и то је ново изједначење.

6. МИНУТ - (8:7) Добрић погађа тројку!

4. МИНУТ - (5:4) Звезда је изашла из бонуса после три минута.

1. МИНУТ - Почела је утакмица, први напад има Будућност. Звездина петорка је: Хол, Лојд, Лазић, Симоновић, Ноко

У дану када фудбалска секција Црвене звезде на спектакуларан начин прославља шампионску титулу, кошаркаши имају "меч лопту" да одбране своју одвојену пре две године.

Будућност мора да победи како би остала у игри, а Звезда је обезбедила минимум мајсторицу.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17