БИВША НИКА КИРЈОСА ИГРА У БЕОГРАДУ: Избацила српску играчицу и открила: "Нисам морала да напустим Хрватску"...

Александар Илић
Александар Илић

18. 05. 2021. у 18:54

СРПСКА тенисерка Ивана Јоровић је у првом колу турнира у Београду са 2:0 (6:4, 6:3) изгубила од 76. на WТА листи, Ајле Томљановић из Аустралије.

БИВША НИКА КИРЈОСА ИГРА У БЕОГРАДУ: Избацила српску играчицу и открила: Нисам морала да напустим Хрватску...

ФОТО: Принтскрин/Инстаграм

Томљановић ће у другом колу играти против седмог носиоца Ребеке Питерсон која је данас била боља од српске тенисерке Нине Стојановић са 2:1 у сетовима. 

На конференцији за новинаре након меча Томљановић је кратко прокоментарисала своју досадашњу каријру у одлазак у Аустралију.

- Не могу рећи да је мени ишло тако лоше, па да сам због тога отишла. Било је ту неких бенефита, али просто мислим да то није било пресудно у мојој каријери. Има доста играча са ових простора који су направили добре резултате тако да ми одлазак свакако јесте помогао, али не мислим да је то нешто што је преломило моју каријеру - рекла је Ајла и кратко прокоментарисала српску тенисерку Ивану Јоровић. 

- Дефинитивно њен садашњи ренкинг није одраз њеног квалитета, доста је корона утицала на све то, имала је Ивана пре пар година сјајне резултате када је била у Топ 100, али сада је ситуација мало другачија, не знам да ли је имала проблема са повредама, нисам пратила, али свакако да ово није њено најбоље издање. 

Аустралијанка је кратко прокоментарисала своје актуелно здравствено стање, али и тренутну форму у којој се налази. 

- Све боље и боље се осћеам. Када је почела прича са короном дуго нисам имала победу и много ми је ментално било тешко. Сам повратак ми је био веома тежак, било је доста рада и тренига, нисам још на свом максимуму има још простора да се побољшам. Што се турнира тиче, играм колико могу, па ћемо да видимо шта ће бити - рекла је Томљановић у разговору за Курир. 

Томљановић је у свету тениса стекла планетарну популарност, не толико по својим играма, већ пре свега по вези са "земљаком" Ником Кирјосом, иначе једним од највећих противника Новака Ђоковића. 

(КУРИР СПОРТ) 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на Ђузепе Меаци

ДА ЛИ СЕ ФУДБАЛСКА БАЈКА НАСТАВЉА? Бодеу ће бити веома тешко да одбрани два гола предност на "Ђузепе Меаци"

ПОСЛЕ пораза од 3:1 у Норвешкој, Интер мора да крене у потпуни јуриш када у реваншу плеј-офа Лиге шампиона дочекао Боде глимт пред пуним трибинама чувене "Ђузепе Меаце" (21.00).

24. 02. 2026. у 07:00

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

МАРИЋ ПОНИЗИО БЛОКАДЕРЕ ЗБОГ ЈЕДНОГ СНИМКА: Ово је револуција за оне без мозга