ЛУДА ЗАВРШНИЦА АБА ЛИГЕ: Остало још једно место у плеј-офу, борба за опстанак ништа мање неизвесна

Часлав Вуковић

21. 04. 2021. у 11:24

КОШАРКАШКА АБА лига стигла је до саме завршнице лигашког дела. Остало је да се одигра још једно коло, а веома је занимљиво је у борби за пласман међу четири најбоља тима, као и за опстанак.

ЛУДА ЗАВРШНИЦА АБА ЛИГЕ: Остало још једно место у плеј-офу, борба за опстанак ништа мање неизвесна

ФОТО: АП

Црвена звезда, Будућност и Игокеа су екипе које су обезбедиле пласман у плеј-оф регионалног такмичења. Остало је упражњено још једно место, а за њега ће се борити Морнар и Цедевита Олимија.

Обе екипа имају да одиграју још један меч. Барани иду на ноге Игокеи, док ће Љубљанчани у својим "Стожицама" дочекати Мегу.

Ситуација на табели је следећа - Морнар има учинак 18-7, а Цедевита Олимпија 17-8 и јасно је да је црногорски клуб у бољој позицији.

Када је тим Михајла Павићевића у питању рачуница је јасна. Победа у Лакташима га води у плеј-оф. Могао би да прође и у случају пораза, али онда мора да се нада киксу Словенаца против Меге.

Цедевита Олимпија ће ући у плеј-оф уколико Морнар изгуби од Игокее, а тим Јурице Големца победи српску екипу.

Јасно је да Љубљанчанима игра само победа. Тако да њима остаје да успешно обаве свој посао и ослушкују вести из Лакташа.

Такође, када је челна позиција у питању Будућност има учинак 22-4, а Црвена звезда 22-3. Црвено-бели ће први проћи кроз циљ ако победе Задар у Хрватској. У случају неуспеха Подгоричани би имали предност домаћег терена у финалу.

Још неизвесније је у борби за опстанак, тачније која екипа ће избећи бараж. Један од ова три тима - Борац, Сплит и Крка ће морати да буде претпоследњи (Приморска иступила из такмичења и аутоматски испала).

Сва три клуба имају скор 8-17. Чачани имају на папиру најлакши посао - дочекују Цибону која је обезбедила опсатнак. Крка гостује у Железнику екипи ФМП-а, док Сплит иде на ноге Партизану.

Све у свему чека нас узбудљиво последње коло које ће одгонетнути која четири тима ће бити учесници плеј-офа, као и то ко неће ићи у бараж са финалистом АБА 2 лиге.

Запратите Новости спорт на Фејсбуку

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на Бернабеу

ДРАМА ДОСТИЖЕ ВРХУНАЦ: Винисијус и Престијани у центру пажње пред реванш, Реал брани гол предности на "Бернабеу"

МЕСТО у осмини финала Лиге шампиона биће решено у Мадриду, где Реал дочекује Бенфику после победе од 1:0 у Лисабону. Гол одлуке у првом мечу постигао је Винисијус, али резултат није био једина тема вечери – дуел је обележио инцидент и прекид због наводног расистичког испада Престијанија према Винисијус, што је додатно подигло тензију пред реванш.

25. 02. 2026. у 06:27

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

Истражујемо: Колика је стварна распрострањеност болести зависности од игара на срећу у Србији?