ФЕНОМЕНАЛНО ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ ЗВЕЗДЕ: Звезда уписала 10. победу у Евролиги

А. Илић

01. 04. 2021. у 20:17 >> 22:36

КОШАРКАШИ Црвене звезде уписали су 10. победу у Евролиги. Славили су против Макабија 76:64

Добро је Звезда почела, имали су домаћи серију од 6:0, да би потом Макаби одговорио са 7:0. У наставку прве деонице играли су тврдо и једни и други, те су гости након 10 минута имали предност 15:21.

Уследио је одговор Црвене звезде у другој четвртини, вратили су се играчи Дејана Радоњића у меч. До полувремена имали су минимални заостатак од једног поена.

Трећа четвртина припала је Звезди. Добили су је домаћи са 20:11, а захваљујући одличном Давидовцу и Лазићу успели  су да преокрену и дођу до осам поена предности пред последњу деоницу.

На почетку последње деонице погодили су за три Добрић и Лојд, те Звезда иде на плус 13. У наставку су Дорси и Бендер спустили предност Звезде, али поново тројке, погодио је Симоновић, а потом и Добрић. У последњих два минута Звезда улази са плус 10. До краја одлична игра Лојда и Добрића Црвена звезда уписује десету победу 76:64.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је Џордан Лојд са 21. поеном, 13 је убацио Огњен Добрић. у редовима Макабија најефикаснији је био Тајлер Дорси са 14 убачених поена.

Звезда у наредном дуелу гостује Алби, то ће бити последњи меч у регуларном делу сезоне.

Црвена звезда – Макаби 76:64

Дворана: Александар Николић. Гледалаца: Без присуства публике Судије: Мигел Анхел Перез, Гитис Вилијус, Марчин Ковалски.

Црвена звезда: Хол , Лојд, Ускоковић, Давидовац, Лазић, Добрић, Симоновић, Јагодић-Куриџа, Кузмић, Ноко.

Макаби: Брајант, Вилбекин, Клајн, Џонс, Калоиаро, Хантер, Коен, Каспи, Дорси, Дибартоломео, Блајзер, Бендер, Сахар, Жижић, Албер, Атијас, Зусман.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА 15:21, 18:13, 20:11, 23:19

40. МИНУТ - Нова тројка Огњена Добрића за 13 поена пред последњи минут. Ипак, враћа скоти вилбекин.  Убацио је Лојд два бацања.

38. МИНУТ - Промашио је Лојд за три, поново успешан у скоку Ноко за 10. поен уз исто толико скокова. Опробао је шут за три Бендер, био је непрецизан, а потом Брајант прави фаул.  Потом губи лопту Ноко, али не кажњава Макаби грешку Звезде.

37. МИНУТ - Успели су да се спусте гости поенима Дорсија и Бендера на минус пет, а уједно са друге стране погодили су за три Марко Симоновић и Огњен Добрић, те Звезда поново има осам поена.

34. МИНУТ - Прву тројку, а 17. поен постигао је Џордан Лојд за Звездиних +13 61:48

33. МИНУТ - Усамљен је на тројци био Давидовац, погађа, Звезда први пут двоцифрена.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 15:21, 18:13, 20:11

30. МИНУТ - У последњи минут ушли смо са серијом промашаја на обе стране Звезда је имала предност 49:44, а одлично је пронашао Давидовац Ускоковића који погађа за два. Жижић је успео да изнуди фаул, те ће имати два бацања. Макаби је у последњој деоници погодио само 11, поена, а четвртину је Давидовац завршио полагањем уз звук сирене након финте над Бендером.

26. МИНУТ Моменат је на страни Звезде, погодио је Лојд за два уз фаул, а са пенала доноси 43:39. Одлично се брани Бранко Лазић који потом долази до лаких поена, а гости траже минут одмора. Тројка Давидовца, Звезда је на плус девет.

24. МИНУТ  - Промашује тројку након пика Лојд, хитро стиже до скока у нападу, а потом одлично полаже између двојице играча. Након  чега са пенала поново враћа Звезди вођство 40:39

23. МИНУТ - Није дуго трајала предност Звезде. Погодио је тројку Брајант, пре тога прецизан је био и Џоунс. Поново плус четри за госте. Ипак, успева након скока Ноко да врати Звезду на два поена.

21. МИНУТ - Лендри Ноко доноси Звезди прво вођство након уводних минута меча. 35:34.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 15:21, 18:13

10. МИНУТ - Лојд погађа за два поена. Звезда на минус један. Ди Бартоломео покушава да одговори тројком. Не успева да погоди. Имала је Звезда прилику да поведе, али му је при вођењу лопта отишла у аут. На крају полувремена 33:34.

17- МИНУТ - Потом монструозним закуцавањем Добрић подиже све на ноге, а већ у наредном нападу гостију краде и лопту, те успева да изнуди два бацања. Звезда на минус три 29:32

16. МИНУТ - Погађају са друге стране Ноко и Ускоковић за црвено-беле.

15. МИНУТ - Звезда је поново на десет поена заостатка. Брајант погађа за два, уз фаул над Жижиће, те гости имају лопту са стране. Погађа хрватски кошаркаш 21:32.

14. МИНУТ - Не служи Звезду шут, дуго је Макаби на 26 поена, успева Ускоковић, а потом и Лојд са пенала да спусти предност гостију на 20:24. Звездин американац потом је био у контри, Брајант га зауставља. Досрси потом погађа за три.

11. МИНУТ - Блејзер и Џонс донеси су израелском тиму двоцифрен плус - 15:25.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 15:21

10. МИНУТ - Иако је Црвена звезда одличо отворила меч, стегле су се руке у нападу домаћим играчима, те Израелци имају предност од 15:21 након 10 минута.

8. МИНУТ - Драган Бендер кажњава дефанзивце Звезде, прво погађа за два, потом за три, а на другој страни одговара Марко Симоновић за 12:15.

6. МИНУТ - Погађа за три Добрић, буди црвено-беле, а Скоти Вилбекин одмах одговара на другој страни.

5. МИНУТ - Уследила је серија Макабија који сада води са 6:7. Поентирали су Ди Бартоломео и Каспи.

3. МИНУТ - Веома тврд почетак меча, Калоуаро прави фаул у нападу. Прве поене након три ипо минута игре постиже Анте Жижић 6:2.

2. МИНУТ - Половичан је био Лојд са пенала.

1. МИНУТ - Погодио је Лојд након неколико промашаја на обе стране. Потом Ленгстон Хол погађа за три. Звезда води 5:0.