ДЕБАКЛ ЗВЕЗДЕ: Армани понизио црвено-беле у Пиониру

30. 03. 2021. у 18:30

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас од Милана са 93:72, у 32. колу Евролиге

Звезда сада има девет победа и 23 пораза у Евролиги.

Милано је прекинуо низ од два пораза и четврти је на табели Евролиге са скором 20/12.

Најефикаснији у Звезди био је Џордан Лојд са 20 поена.

Милано је са 23 поена предводио бивши кошаркаш Звезде Кевин Пантер.

Звезда ће у наредном колу Евролиге у четвртак дочекати Макаби.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

72:93 - Крај.

70:93 - Прецизан је био млади бек Звезде за три поена, па је предност смањена на 26 након што је Хајнс одвео Армани на 87:58, надовезао се Лојд двојком, али су Билига и Морачини вратили предност на великих 23 разлике.

63:89 - Коначно једна добра одбрана Звезде, Ускоковић је намучио Мораскинија, који је некако из окрета са звуком сирене послао лопту ка кошу - и погодио.

58:85- Црвена звезда не да не успева да дође до иоле прихватљивог минуса, већ вођство Италијана расте, а кошем Огњена Добрића црвено-бели су пришли на 25 минуса, мада је готово моментално одговорио Карл Хајнс.

54:80 - Пантер изузетно расположен против бившег тима. Убацио је нову тројку и дошао до свог 20. поена (за око 19 минута на паркету). На другој страни Раданов не успева да упути шут на време, истекао је напад.

54:77 - Тарзуски наставља где је стао у трећој четвртини и последњу отвара са једним погођеним бацањем. Добрић је узвратио тројком (4/4 за три). Судије нису виделе играње ногом играча Милана под својим кошем, на другој страни је Шилдс добио два бацања, погодио је прво. Кузмић потом остаје сам под кошем гостију, али му лопта испада после доброг паса Давидовца.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

51:75 - Крај треће четвртине!

48:73 - Шилдс погађа и тројку, Раданов потом не успева да му одговори, а онда лагано полагање Хола после неуспешног напада Олимпије. Везао је Шилдс и седми поен по уласку са клупе, на другој страни погађа Ноко. Хол после лепог продора није успео да погоди, потом су на другој страни промашили Родригез и Тарзуски, уследио је нови неуспешан напад Звезде, да би гостима 25 поена закуцавањем вратио Тарзуски.

41:64 - Рол је најпре тројком донео 20 поена предности гостима, али му је Лојд одговорио истом мером. Као да је Лојд наљутио госте, Олимпија је везала две тројке преко Ледеја и Пантера за чак 23 поена вишка, уследио је нови тајм-аут.

38:55 - Црвено-бели поново два минута без поена, Пантер је са друге стране најпре погодио два пенала, а потом после украдене лопте одвео госте на плус 17. Морао је Радоњић да прекине серију од 6:0 гостију, па отуда и рани тајм-аут. Уписала се Звезда, Ускоковић је реализовао два слободна бацања, да би на другој страни Пантер везао и шести поен.

36:49 - Коначно једна лепа акција Звезде, Ноко завршава на асистенцију Лазића. Леп проток лопте и погодак испод самог коша. Ледеј првом двојком на мечу отвара друго полувреме. Звезда је на паркет изашла у петорци Лојд, Ускоковић, Лазић, Симоновић и Ноко. Са друге стране су уз Ледеја у постави Пантер, Хајнс, Мицов и Рол.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

36:47 Полувреме у Пиониру!

34:44 Гости у све већим проблемима с фауловима. По два имају Датоме, Хајнс, Тарзуски, Брукс и Ледеј. Али, Симоновић опет промашује један шут. Звезда на ужасних 4/11 са пенала.

28:39 - Промашио је Пантер шут за три поена, Давидовац ухватио лопту, додао до Лојда који је видео Јагодића Куриџу испод коша, а центар црвено-белих лако погодио кош и примакао Звезду на девет поена минуса. Након коша Пантера са полудистанце одговорио је Симоновић сјајним солопродором, да би исто учинио Лојд пошто је уз доста среће поене постигао Хајнс.

18:30 - Коначно! Добрић погађа прву тројку за Звезду, али Ледеј узвраћа. Био је сам на шуту, ово му је трећа тројка. На другој страни опет погађа "Кобра"

12:27 - Датоме даје тројку и Милано стиче озбиљну предност, али стиче се утисак ни криви ни дужни. Није истина, наравно, али Звезда је промашила неке отворене шутеве, пенале, а и лоше заграђује, и Тарцускис враћа лопту у обруч.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

12:22 - Одлична секвенца Шилдса. Прво кош, па онда је натерао Добрића на тежак шут преко руке који је промашио, да би онда Датоме све нафиловао тројком за прво двоцифрено вођство...

9:17 - Тројка Ледеја, узвратио Давидовац. Расположен је кошаркаш Арманија, погодио је већ другу тројку на утакмици, док је Давидовац узвратио поготком за два поена. Након што је Ледеј био непрецизан за два поена, Кузмић је у нападу Звезде фаулиран, али је промашио оба слободна бацања.

4:10 - После пет пуних минута Лојд прекида Звездин пост. Успела је Звезда да се одбрани, па Хол у контранападу баца лопту на таблу с много осећаја.

0:10 - Време је за минут одмора, Црвена звезда ни на шта не личи у ових уводних пет минута. Тешко ће ово ићи без Волдена, који је много пута ове сезоне знао да буде енергетски катализатор екипе. После одмора лопту има Милано.

0:7- Милано игра сјајну одбрану на Лојду, који је морао да шутира за три, али је промашио. Звезда се одбранила, али има проблема да пронађе решење за одбрану гостију .Мицов се уписао у листу стрелаца, искусно од капитена миланског тима.

0:2 - Хајнс одмах решава ситуацију под кошем Звезде. Лепа завршница на други обруч. Поново прва два минута утакмице пролазе без поена Звезде Ускоковић је имао један тежак шут преко руке и није био прециза

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? Плави талас лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

КАКО БЕЗ МИТРОВИЋА? ''Плави талас'' лишен услуга свог најбољег играча јури два гола заостатка у полуфиналу Лиге шампиона

АЛ Аин је прошле недеље прекинуо невероватан низ Ал Хилала од 34 везане победе савладавши га са 4:2 у првој утакмици полуфинала азијске Лиге шампиона и данас ће ''плави талас'' покушати да надокнади та два гола заостатка у реваншу који се игра на ''Кингдом арени'' у Ријаду од 20 часова.

23. 04. 2024. у 08:00

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре Париз 2024

УКРАЈИНА ПОВЛАЧИ РАДИКАЛНИ ПОТЕЗ: Ово многи нису очекивали, чак су и Руси збуњени пред Олимпијске игре "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Јер, иако најновије вести на тему "спортске санкције Русима" уопште нису наивне када се ради о поменутој држави, последња дешавања везана за руске спортисте - помало су изненађујућа. И, тичу се - Украјинаца.

23. 04. 2024. у 15:44