БОГДАНОВИЋ ДИЖЕ ФОРМУ: Атланта срушила Кливленд, Србин пружио добру партију (ВИДЕО)

15. 03. 2021. у 08:27

КОШАРКАШИ Атланте победили су прошле ноћи на свом терену екипу Кливленда са 100:82 и тако уписали пету узастопни тријумф у НБА лиги.

Атланту је до победе водио Џон Колин са 22 поена и 12 скокова, Данило Галинари је убацио два поена мање, док је Треј Јанг додао 14 поена.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић на терену је провео 25 минута и за то време је уписао 12 поена, четири скока и две асистенције.

У редовима Кливленда, који је претрпео трећи пораз у низу, најбољи је био Колин Секстон са 15 поена.

Кошаркаши Мајамија су славили су у гостима против Орланда са 102:97 за своју четврту узастопну победу, а десету у последњих 11. утакмица.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џими Батлер са 29 поена, а за 36 минута на терену уписао је и девет асистенција, седам скокова и пет украдених лопти. Батлера је најбоље пратио Тајлер Хиро са 22 поена.

У редовима Орланда истакао се Никола Вучевић са 38 поена, десет скокова и шест асистенција, док је Теренс Рос 31 поен од чега 20 у другом полувремену.

Филаделфија је, без Џоела Ембида, победила Сан Антонио са убедљивих 134:99. У победничком тиму најбољи су били Тобајас Херис са 23 и Сет Кари са 21 поеном, док су Сан Антонио предводили Дерик Вајт и Дру Обанкс са по 17 поена.

Кошаркаши Минесоте победили су Портланд са 114:112, предвођени Ентонијем Едвардсом који је уписао рекорд каријере са 34 поена. На другој страни, Портланду није помогло ни 38 поена Демијана Лиларда.

Зејон Вилијамсон је постигао 27 поена, Брендон Инграм је додао 23, а Њу Орлеанс је славио против Лос Анђелес Клиперса са 135:115. У екипи Клиперса најбољи је био Кавај Ленард са 23 поена.

Хјустон је уписао и 16. узастопни пораз пошто је прошле ноћи од њих били бољи Бостон са 134:107, док је Чикаго прекинуо низ од два пораза победивши Торонто са 118:95 уз 23 поена рукија Патрика Вилијамса.

Раније синоћ, Оклахома је победила Мемфис са 128:122, уз сјајну партију Алексеја Покушевског, док је Голден Стејт био бољи од Јуте са 131:119.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45