БОЛОЊСКА ПЕРФЕКЦИЈА: "Српски" Виртус победом над Цедевитом задржао максималан учинак у Еврокупу

Г. К.

03. 03. 2021. у 20:28

ВИРТУСОВА казнена експедиција наставља немилосрдно да гази све своје противнике у Еврокупу.

БОЛОЊСКА ПЕРФЕКЦИЈА: Српски Виртус победом над Цедевитом задржао максималан учинак у Еврокупу

У Љубљани је победом над Цедевита Олимпијом (108:98, после продужетка), уписан пети тријумф у топ 16 фази, и са десет из првог дела стигло се до укупно 15. победе из исто толико утакмица у другорангираном клупском кошаркашком такмичењу.

Словеначком тиму није било довољно ни то што је минут и по до краја имао предност од седам поена разлике. Преокрет је начинио бековски тандем гостију Теодосић - Белинели, који је заједно постигао 30 поена, најважније у последњих неколико секунди.

Српски виртуоз Теодосић је поред 14 постигнутих поена, поделио и 12 асистенција, док је Белинелија (16 п.) на листи најефикаснијих у италијанском тиму у додатних пет минута претекао Кајл Вимс са 25 кошева.

"Змајчекима" није помогао ни импозантан учинак Јаке Блажича, који је бројао до 29 поена, док се Едо Мурић зауставио на 18, а Лука Рупник на 16.

Екипа из Болоње је овом победом учврстила позицију број један и пласман у најбољих осам, док ће се Цедевита Олимпија у последњем колу са подгоричком Будућношћу борити за пласман у нокаут-фазу.

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45