ЕФЕС КА ИСТОРИЈИ Атаман: Нико нас неће зауставити!

В. П.

19. 02. 2021. у 17:21

ПОСЛЕ победе у Барселони у прошлом колу, контроверзни тренер Ефеса Ергин Атаман поручио је конкурентима да их ове сезоне нико неће спречити да испишу историју.

Прошлогодишњи најбољи тим Евролиге до прекида такмичења превазишао је проблеме из уводног дела сезоне и наставио марш ка историји победом против Олимпијакоса (76:53), шестом у последњих седам кола.

Гости из Атине имали су чак 15 поена предности након прве четвртине, али је турски тим реаговао невероватном серијом 24-2 и потом успоставио потпуну контролу над утакмицом. Шејн Ларкин поново личи на верзију из прошле сезоне, у којој га је пандемија зауставила на путу ка МВП трофеју.

Предводио је Ефес са 21 поеном, уз по пет скокова и асистенција, Брајант Данстон убацио је 15, док је наш Василије Мицић коначно могао себи да приушти луксуз једне слабије партије. Постигао је девет поена, уз шест изгубљених лопти за 22 минута на терену. У тиму Олимпијакоса двоцифрен је био само Јанулис Ларенцакис са десет поена.

Химки је одржао тромесечни "помен" својој последњој победи у Евролиги. У мечу са Басконијом на свом терену доживео је 16. узастопни пораз (67:89), тренутно је на скору 2-22 и кош-разлици минус 303! Једине две победе остварио је код куће против Црвене звезде и на гостовању Зениту, 17. новембра.

Најефикаснији играч меча био је Алексеј Швед са 16 поена (10 асистенција), док српски репрезентативац Стефан Јовић није играо због повреде. Пропустио је чак 16 мечева у досадашњем току Евролиге, укупно провео на терену само 184 минута, са просечним учинком од 4,4 поена, 3,8 асистенција и 1,8 скокова.

Басконија је у овом мечу имала шесторицу двоцифрених, које је предводио центар Јусуфа Фал са 14 поена (9 ск.), по 13 су постигли Зоран Драгић, Рокас Гиедраитис и Лука Вилдоза. Трећом везаном победом, тим тренера Душка Ивановића поправио је скор на 12-13 и остао у игри за пласман у плеј-оф.

Овосезонски Армани не делује као још једна промашена инвестиција модног магната. Миланези су против Макабија дошли до шестог тријумфа у последњих седам утакмица (87:68) и прескочили московски ЦСКА на другом месту евролигашке табеле (скор 16-8).

У тиму тренера Етореа Месине предњачио је бивши Звездин играч Кевин Пантер са 15 поена, један мање убацио је Кајл Хајнс, док је наш ветеран Владимир Мицов на перфектан начин искористио нешто мању минутажу од уобичајене, с обзиром на то да је три недеље одсуствовао са терена. За 13,4 минута постигао је девет поена, без промашаја (3/3 за два, 1/1 за три), уз два скока и асистенцију.

МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ? Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

"МОГУ ЛИ ДА ВАС ЗАМОЛИМ?" Бајага одржао час културе на РТС-у - снимак се шири мрежама (ВИДЕО)

ЈЕДНА опаска легендарног музичара Момчила Бајагића Бајаге током промоције реиздања прве плоче Бајаге и Инструктора "Позитивна географија", забележена камером РТС-а, постала је вирална на друштвеним мрежама.

18. 04. 2024. у 10:17