ЗВЕЗДА ЗАКАЗАЛА ДУЕЛ СА ПАРТИЗАНОМ: Црвено-бели славили 61 поеном разлике

11. 02. 2021. у 20:30 >> 22:45

КОШАРКАШИ Црвене звезде без много проблема савладали су екипу Радничког из Крагујевца (108:47) у четвртфиналу Купа Радивој Кораћ.

Српски Евролигаш био је убедљив у дуелу против прволигаша из Крагујевца. Од првог судијског подбацивања Црвена звезда имала је иницијативу, а како је време текло, предност Звезде расла је све више.

Прилику да дебитује и упише прве поене имао је и јуниор Звезде Милутин Вујичић.

Подсетимо, Црвена звезда Куп Србије игра без неколико важних играча, Волден, Хол, Ноко и Колом заражени су короном, као и петоро чланова стручног штаба.

То ипак није успорило Звезду да убедљиво слави и закаже нови дерби против Партизана у суботу.

Црвена звезда - Раднички 108:47 (22:13, 27:12, 30:13, 29:9)

КК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА Лојд 11, Лазић 17, Раданов 6, Симоновић 7, Кузмић 8, О'Брајант 11, Вујичић 3, Ускоковић 5, Давидовац 8, Добрић 16, Јагодић Куриџа 7, Симанић.

КК РАДНИЧКИ Мадинг, Поповић 10, Думић 19, Стевановић 2, Катић 6, Јовановић, Недељковић 5, Димовски, Глишовић, Вељовић 2, М. Ђорђевић, С. Ђорђевић 3

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА 22:13, 27:12, 30:13, 29:9

38. МИНУТ - Одлична Звезда расположена је у нападу. Прешла је Звезда 100 постигнутих поена, а разлика преко 50. разлика. Притом, након продора Симанића свирана је и техничка грешка 108:47.

36. МИНУТ - Коначно, погодио је и Симанић, и то тројку уз прекршај. Звезда иде ка стотки, води 92:46.

35. МИНУТ - Шансу да заигра добио је и Бориша Симанић, али се чекају његови поени.  Два пута био је непрецизан.

33. МИНУТ - Разиграо се Недељковић који је погодио неколико тројки за екипу Радничког. Ипак, превелика предност у овом тренутку за Црвену звезду 84:44.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 22:13, 27:12, 30:13, 29:9

30. МИНУТ - Црвена звезда не излази из "пете брзине" настављају да решетају Крагујевчане и трећу деоницу завршавају са 30:13 и укупну разлику диже на

23. МИНУТ - Фантастично вече Бранка Лазића, постигао је нову тројку, тиме дошао до свог 17. поена.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 22:13, 27:12

20. МИНУТ- Користи Радоњић све расположиве снаге, на терену су Раданов и Ускоковић, минутажу има и Вујичић, а Звезда и даље игра у високом ритму. Води пред крај полвремена 49:23. Погодио еј Ускоковић са пенала.

15. МИНУТ - Погодио је и дебитант Милутин Вујичић, јуниор Звзеде који је тројком уписао прве поене у сениорској конкуреницији. Крагујевчани су у међувремену постигли прве поене у другој четрвтини, и засад једине. Резултат је 41:16.

13. МИНУТ - Звезда одлично отвара другу деоницу. Погодио је Лазић за три, потом и Давидовац. За два се уписао Јагодић-Куриџа, као и Лазић који је погодио уз слободно бацање.  Звезда има 16:0 у другој четвртини (38:13)

12. МИНУТ - Након неколико промашаја погађа за три Добрић, потом у рекету поентира Обрајант.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 22:13

10. МИНУТ - Све бољи Рашко Катић, добар у одбрани, а на почетку је убацио четири поена. Звезда одржава предност, тројку је погодио Јагодић-Куриџа који је у међувремену ушао у игру. Воде Београђани 22:13.

7. МИНУТ- Разиграо се Лазић, убацио је 5 поена, поен више има Лојд. Звезда води 15:8.

5. МИНУТ - Добар отпор Крагујевчана који парирају црвено-белима на почетку деонице резултат је 8:8. Погодио је искусни центар Рашко Катић, бивши играч Звезде. Доста промашаја на другој страни, међутим Лојд је инспирисан.

2. МИНУТ - Кузмић, Лојд и Симоновић били су прецизни, потом и Алекса Раданов, док се за Крагујевчане уписао Стевановић на самом почетку дуела.