УМАЛО ОД ГОТОВОГ ВЕРЕСИЈА: Звезди припала неизвесна завршница против Панатинаикоса

30. 12. 2020. у 18:51 >> 21:07

ЦРВЕНА звезда у 17. колу Евролиге игра у дворани "Александар Николић" дочекаће грчки Панатинаикос.

Од почетка меча Звезда је контролисала игру. Одличну ролу пружио је Кори Волден на почетку меча. Повели су гости 6:0, а после се пробудила Звезда. Имала је домаћа екипа 10 поена предности, али након 10 минута "само" 22:15.

Одржавала је екипа Дејана Радоњића предност у првој половини друге четвртине, а како је време текло успевали су играчи Звезде да се још одлепе, те у једном тренутку поенима Раданова дођу до 17 поена предности.  Ипак, на полувремену 48:37.

Уследила је помало чудна трећа деоница. Погодио је Јагодић-Куриџа једно слободно бацање, дуго су били без поготка из игре и једни и други, те је пет минута у трећој деоници био резултат 1:0.

Успели су до краја четвртине ипак да се разиграју играчи и једног, аи  другог тима. Те је у последњих десет минута Звезда и даље била двоцифрена 57:46.

Разиграо се Немања Недовић у последњој четвртини. Панатинаикос се вратио у меч, у једном тренутку имали су минус од свега шест поена. Ипак, средином четвртине Колом погађа за три и враћа Звезду на двоцифрени суфицит.

Разиграо се У завршници Папапетру, који је донео изједначење бело-зеленима 68:68, управо тим резултатом ушло се у последњи минут. У другом полувремену Звезда је постигла свега 26 поена, а то је искористио грчки тим да се врати у потпуности у меч.

На крају луцидношћу Волдена Звезда долази до победе 74:71.  Најефикаснији у домаћем саставу био је Кори Волден са 17, а Кино Колом постигао је 13 поена, док је Добрић додао 11. Са друге стране Папапетроу је убацио 20, док је Недовић уписао 13 поена.

Црвена звезда – Панатинаикос 74:71 (22:15, 26:22, 9:9, 17:25)

Дворана: Александар Николић,

Судије: Мигел Анхел Перез, Кармело Патернико, Сефи Шемеш

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: О'брајант 5, Волден 17, Ускоковић, Давидовац 6, Лазић, Рит 7, Раданов 5, Добрић 11, Јагодић Куриџа 6, Симанић, Кузмић, Колом 13

ПАНАТИНАИКОС: Мак 5, Папајанис 5, Бокордис, Папапетроу 20, Касеакис 3, Калаицакис, Фостер 2, Недовић 16, Вајт 8, Митоглу 4, Бентил 6, Сант Рос 2.

40. МИНУТ - ПОгодио је два бацања Џони О'брајант, одлична одбрана Звезде потом, краде Волден лопту. Сигуран Волден са пенала. Звезда на 72:71 након што је Папапетру погодио за три. Волден краде лопту Немањи Недовићу и два бацања уз два бацања Џонија О'брајанта која су претходила,  Црвена звезда долази до победе 74:71.

39. МИНУТ - Давидовац добро брани, Папапетру не погађа, а деконцентрисан је био Добрић који након осам секунди није пренео лопту на половину противника. Панатинаикос је успео да спусти на 68:62. Промашио је Недовић конструкцију након шута за три, а Волден је дозволио Папапетруу да ухвати лопту, а још горе по црвено-беле погодио је уз фаул.

37. МИНУТ - Добио је Колом слободно бацање због техничког фаула. Домаћин има велику предност пред завршне минуте 68:57.

34. МИНУТ - Звезда је изашла из бонуса, Вајт је био половичан. Са друге стране два пута је прецизан био Колом. 65:65. Пробао је Шпанац за три, али је промашио обруч.

35. МИНУТ - Колом погађа прве поене за Црвену звезду у последњој деоници 62:52.

33. МИНУТ - Јагодић-Куриџа промашује шут за три поена. Звезда и даље без поена у наставку. Изнудили су црвено-бели у следећем нападу два фаула ривала, а на крају је Волден то лагано положио

31. МИНУТ - Први проблеми за Звезду. Тројком Недовића предност Звезде је поново једноцифрена, али то није све. Сант Рос је украо лопту Волдену и дошао до лаких поена 57:50.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА Црвена звезда - Панатинаикос 57:49

30. МИНУТ - Постигла је екипа Олимпијакоса свега 9 поена, исти број кошева постигла је и Црвена звезда.

28. МИНУТ - Дуоп Рит долази до свог седмог поена у веома кратком периоду.

25. МИНУТ - Коначно поени. Бентил је погодио прве поене у трећој деоници за госте. Док је одмах вратио тројком Дуоп Рит који је неколико тренутака раније ушао у игру.

24. МИНУТ - Веома спорт период игре, игра се тврдо на обе стране. За четири минута игре у овом периоду постигнут је само један поен.

22. МИНУТ - Један поен постигли су играчи Звезде, половичан је са пенала био Марко Јагодић-Куриџа. Имала је Звезда среће, на почетку трећег периода ни грчки тим се није превише истакао шутем, 49:37

КРАЈ ДРУГЕ ЧЕТВРТИНЕ Црвена звезда - Панатинаикос 48:37

Волден је у првом полувремену постигао 13 поена, са друге стране 12 је постигао Немања Недовић. Црвена звезда са дистанце вечерас добро изгледа, а управо је то донело домаћину предност.

18. МИНУТ - Алекса Раданов показује да заслужује простор у ротацији Звезде, његовим поенима црвено-бели долазе до 48:31.

15. МИНУТ - Из практично безизлазне ситуације Звезда тројком Добрића поново долази до поена...

16. МИНУТ - Два пута је за три погодио Колом, а потом и Огњен Добрић, Звезда на 38:25, гости траже минут одмора.

13. МИНУТ - Серија Панатинаикоса од 5:0, не сме Звезда да се опушта превише против грчке екипе, те је Дејан Радоњић звао тајм-аут да то и објасни својим изабраницима.

11. МИНУТ - Кори Волден се налази на заслуженом одмору након што је постигао тачно половину поена Звезде у првој деоници. Марко Јагодић-Куриџа погађа за три поена и одводи црвено-беле на 25:15.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ Црвена звезда - Панатинаикос  22:15

10. МИНУТ - Енергију је у поставу звезде унео млади Алекса Раданов, а изабраници Дејана Радоњића долазе до нових поена и 22:13.

8. МИНУТ - Фантастична игра Волдена, нови поени за максималну предност Звезде до сада +6.

7. МИНУТ - Давидовац лаганим полагањем доноси предност звезди, покушао је Вајт са друге стране, али су домаћи успели да се одбране. Погодио је Недовић за три, вратио са друге стране Волден 16:13. Потом је уследио фаул у нападу Бентила.

5. МИНУТ - Добрић погађа за три, добра одбрана Звезде довела је до контре и тројке црвено-белих. Погодио је потом и О'брајант, на семафору 9:10.

3. МИНУТ - Звезда је на почетку имала проблема са организацијом напада. Ерон Мек и Шелвин Мек погодили су за три. Кузмић је са линије за сл. бацања отворио меч за црно-беле.

Пратите Новости спорт на Фејсбуку

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса (ВИДЕО)

ТРЕБАЛЕ МУ ПАРЕ ЗА ТИКЕТ, ПА УЗЕО ЖЕНИНУ КАРТИЦУ: "Дошла је са посла уморна и одмах легла да спава, то ми је била идеална шанса'' (ВИДЕО)

"Кладионичарске приче" Милана Ђурице су видео-пројекат компаније Новости намењен свим љубитељима спортског клађења који могу да уживају у занимљивим причама нашег чувеног типстера и његових гостију.

22. 03. 2024. у 16:01

БОРИША СИМАНИЋ ШОКИРАО СВЕ! Ево шта је изјавио репрезентативац који је изгубио бубрег играјући за Србију (ВИДЕО)

Кошаркашка репрезентација Србије је изгубила финале Светског првенства од Немачке, а на том мечу, као и на свим почев од друге фазе Мундобаскета, није могла да рачуна на Боришу Симанића. Он је изубио бубрег услед ударца добијеног на утакмици са Јужним Суданом, а управо се Симанић побринуо за невероватну сцену ове среде.

28. 03. 2024. у 21:39