ПУКЛА СТОТКА У ЖЕЛЕЗНИКУ: Звезда прегазила ФМП, дабл-дабл Ускоковића

Ч. В.

12. 12. 2020. у 13:55

КОШАРКАШИ Црвене звезде прегазили су ФМП у Железнику са 111:75 у 10. колу АБА лиге.

На убедљив начин су црвено-бели прекинули серију од четири везана пораза. Оно што је добро за Сашу Обрадовића је то да је успео да дозира минутажу и одмори неке важне играче, с обзиром на то да екипу наредне недеље очекује дупло коло у Евролиги.

Навијаче Звезде посебно може да радује чињеница да је на овом мечу минуте сјајно искористио млади Алекса Ускоковић. Одлично је дириговао игром последњег шампиона АБА лиге. Меч је завршио са дабл-дабл учинком од по 10 поена и асистенција за 28 минута на паркету.

Што се утакмице тиче ФМП је водио само на почетку - 11:4, али од тог момента на терену је постојао само један тим - Црвена звезда.

Разлика је константно расла током утакмице и једино питање које се постављало било је са колико поена предности ће гости добити овај сусрета.

Треба рећи да је Звезда фантастично шутирала за три поена - 20/29. То је рекорд једне екипе ове сезоне.

У победничком највише се истакао Огњен Добрић који је постигао 21 поена, пратио га је Марко Симоновић са 19. На другој страни најбољи је био Стефан Лазаревић са 17 поена, док је Марко Пецарски додао 13.

Звезда сада има учинак 9-1, а тим из Железника 2-6.